Komentowana treść: Amiga38 - podsumowanie
[#1] Re: Amiga38 - podsumowanie
a mówiłem że będzie :) OS 3.3

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 11:47:24 przez luka
2
[#2] Re: Amiga38 - podsumowanie

@luka, post #1

I bardzo dobrze :)
1
[#3] Re: Amiga38 - podsumowanie
Jestem pozytywnie zaskoczony liczbą uczestników imprezy. Nie sądziłem, że ta sponiewierana społeczność jest w stanie wypluć z siebie aż tyle osób, które fizycznie zjawią się na tego typu imprezie. Wiadomo, że jest to mikro-cześć osób zainteresowanych tym dziwnymi tematami. Wygląda na to, że jednak umrę wcześniej niż (bardzo szeroko pojętą) Amiga. OK
1
[#4] Re: Amiga38 - podsumowanie

@luka, post #1

a mogliby po prostu zrobić porządną aktualizacje... a tak to nadal zostaje przy najlepszym WB 3.1
2
[#5] Re: Amiga38 - podsumowanie

@RokiS, post #4

Może nie są teraz najpiękniejsze czasy dla Amigi, ale dzieje się dużo ciekawych rzeczy.

Moim zdaniem najpiękniejsze czasy dla Amigi były za czasów Amigowca, Magazynu Amiga i Amiga Computer Studio. Szkoda, że te sztandarowe papierowe pisma padły w 2001.

Dlaczego najpiękniejsze? Płyta Amiga Developer CD v1.1, płyty Aminet i Aminet Set, recenzje nowych gier w MA/ACS, nowinki, recenzje oprogramowania, szkółki, osprzęt, publicystyka... Teraz jest tego zdecydowanie mniej.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 18:03:22 przez Hexmage960
1
[#6] Re: Amiga38 - podsumowanie

@Hexmage960, post #5

Robert, a po co Ci Aminet na CD, skoro jest wszystko online?
1
[#7] Re: Amiga38 - podsumowanie

@twardy, post #6

Robert, a po co Ci Aminet na CD, skoro jest wszystko online?

Zdefiniuj proszę "wszystko".

Otóż, pomijając że nie mam sieci w Amidze tylko CD-ROM i Null-modem, chodzi o kilka spraw:

1. Do płyt dołączano ekskluzywne oryginalne wydania gier i programów,
2. Płyty były znakomicie uporządkowane i posortowane,
3. Na bieżąco wrzucano nową zawartość,
4. Była wygodna wyszukiwarka oraz szereg pomocniczych narzędzi.

Chodzi też o to, że pojawiały się regularnie recenzje i opisy w czasopismach. Zatem chodzi o całokształt tamtych czasów.

Może nie do końca jestem rozumiany, ale po prostu uwielbiam Amigę - ludzi, system, sprzęt, dorobek. I widzę pewne wartości, które przyświecają naszej społeczności od dawna.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 18:23:06 przez Hexmage960
[#8] Re: Amiga38 - podsumowanie

@Hexmage960, post #7

Może nie do końca jestem rozumiany, ale po prostu uwielbiam Amigę - ludzi, system, sprzęt, dorobek


A mimo tego nadal Twoja Amiga nie ma karty sieciowej.
Wstyd szeroki uśmiechszeroki uśmiechszeroki uśmiech
A jeśli chodzi o programy dołączane to zawsze możesz sobie je kupić. Kupić tylko te, które potrzebujesz, a nie które zostałyby wrzucone na CD.
6
[#9] Re: Amiga38 - podsumowanie

@Norbert, post #8

A mimo tego nadal Twoja Amiga nie ma karty sieciowej.

Też tak właśnie pomyślałem. Internet w Amidze to jest absolutny standard od prawie 25 lat. A od czasu powszechnych domowych routerów także Amiga w domowej sieci lokalnej (nieistotne nawet jak zorganizowanej). Trudno mi sobie wyobrazić jak się używa takiej niezsieciowanej Amigi. Pliki się kopiuje dyskietkami, płytami, USB, przenośnym HDD? Tak jak w drugiej połowie lat 90 XX wieku? Dlaczego nie wykorzystać możliwości jakie daje AmigaOS? Nie rozumiem jak fan Amigi może ją tak traktować.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 22:22:45 przez MDW
5
[#10] Re: Amiga38 - podsumowanie

@MDW, post #9

Kiedy wychodziły Cover CD dla ACS, czy Aminet CD sieć internetowa była już dosyć rozpowszechniona.

Mam sieć po Null-modem. Może to nie demon prędkości ale prędkość modemu 56k da się uzyskać. Idealne do archiwów LZX.

Mam CD-ROM.

Amiga w latach świetności miała rozpowszechniony przede wszystkim CD-ROM (Amiga CDTV i CD32). Karty sieciowe po PCMCIA nie były używane.

Traktuję moją Amigę należycie. Bardzo o nią dbam.

Amiga OS wykorzystuję w 200%. Moje programy i gry działają w wielozadaniowości pod jego kontrolą.

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2023 23:59:50 przez Hexmage960
[#11] Re: Amiga38 - podsumowanie

@Hexmage960, post #10

Widzę, że mój oryginalny post został całkowicie zafałszowany jak w głuchym telefonie.

Zarzucono mi, że źle traktuję moją Amigę, bo nie podłączyłem do niej karty sieciowej.

Mam mały model Amigi - Amigę 1200.

Jestem kolekcjonerem m.in. płyt CD, oryginalnych programów i gier i sympatykiem Amigi.

Param się programowaniem i grafiką komputerową. Mam pewne doświadczenie z Amiga OS i Deluxe Paint V (a teraz też Windows/Unix). Prywatnie staram się, by była to moja praca zawodowa.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 07:07:23 przez Hexmage960
1
[#12] Re: Amiga38 - podsumowanie

@Hexmage960, post #10

Amiga OS wykorzystuję w 200%.

Bo używasz DPaint5 i CD-ROM z zestawem płyt ACS?
Nie musisz nikomu tłumaczyć czym jest wielozadaniowość, modem czy Deluxe Paint. Wszyscy przerabialiśmy fascynację napędem CD-ROM i płytami ACS czy MACD. Ale to było ĆWIERĆ wieku temu. Przez 25 lat nie leżeliśmy pod lodem i nawet tak sponiewierana platforma jak Amiga jakoś się rozwijała. Serio myślisz, że my tu wszyscy jesteśmy żeby przez ćwierć wieku podniecać się zawartością płyt ACS? Nawet nie dotknąłeś elementów amigowego świata pochodzących z drugiej połowy lat 90.
Oczywiście cały czas mam na myśli klasyczną commodorowsko-escomową Amigę, nie jakieś NG-wynalazki czy emulatory. Nawet nie wyobrażasz sobie jak mogła wyglądać i co potrafiła Amiga w II połowie lat 90.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 09:11:42 przez MDW
3
[#13] Re: Amiga38 - podsumowanie

@MDW, post #12

Przez 25 lat nie leżeliśmy pod lodem i nawet tak sponiewierana platforma jak Amiga jakoś się rozwijała. Serio myślisz, że my tu wszyscy jesteśmy żeby przez ćwierć wieku podniecać się zawartością płyt ACS?

Nie zrozumieliśmy się. Nie chodzi o fascynację tamtymi płytami ACS i ich zawartością. Chodzi o to, że dzisiaj nie wychodzą nowe płyty tego typu (lub przynajmniej składanki). Nie mamy tylu recenzji nowych gier i programów na Amigę, a nawet newsów.

Nawet nie dotknąłeś elementów amigowego świata pochodzących z drugiej połowy lat 90.

Byłem regularnym czytelnikiem MA, ACS a później eXec - te pochodzą z lat 1995-2001. Wcześniej czytałem Amigowca, C&A i parę innych.

Nabyłem Amiga OS 3.5, grę Napalm. Byłem na bieżąco. Czytałem o PowerPC, przeglądałem katalogi dot. tych akceleratorów, ale nie było mnie na nie stać. Najszybszą kartą co miałem to Blizzard 1260, który przeleżał w szufladzie - a karta kosztowała sporo.

Bo używasz DPaint5 i CD-ROM z zestawem płyt ACS?

Już to wyjaśniłem. Lubię środowisko Amiga OS i nawet gry adaptuję do niego.

Wychodzą karty turbo, nowe wersje systemów operacyjnych i to bardzo cieszy. Jednakże nie widzę wielu recenzji gier np. dla Vampire V2, chociaż na AmigaOne.pl są recenzje nowych gier i programów dla OS 4.

Wszyscy przerabialiśmy fascynację napędem CD-ROM i płytami ACS czy MACD. Ale to było ĆWIERĆ wieku temu.

Rozumiem. Dzisiaj fascynuje mnie możliwość adaptowania prostych i złożonych gier na Amigę i Amiga OS. Stale uczę się i ćwiczę. Opracowałem tuzin nowych technik i pomysłów od ostatniego postu w "Technikach programistycznych". Codziennie przychodzi mi coś do głowy.

Używamy platform, które obie nazywają się "Amiga", tylko nie możemy dojść do porozumienia. Wy też macie swojego Superfroga, którym jest Tower 57. Kiedy czytam komentarze pod Tower 57 widzę tę samą fascynację.

Nie musisz nikomu tłumaczyć czym jest wielozadaniowość, modem czy Deluxe Paint.

Wiem, że koledzy Amigowcy wiedzą co to jest wielozadaniowość i Deluxe Paint. Ale przecież ja nie tłumaczyłem tych pojęć. Napisałem, że znam Deluxe Paint z teoretycznego i praktycznego punktu (bo rysuję w nim na bieżąco) oraz że moje gry działają w wielozadaniowości - a to chyba coś innego.

Jesteśmy na tym samym forum, więc musimy jakoś się rozumieć mimo rozbieżnych opinii.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2023 10:43:28 przez Hexmage960
2
[#14] Re: Amiga38 - podsumowanie
Zaprezentowano dla AmigaOS 4 natywną wersję gry "Heretic 2".


No to jest mega... zastanawiam się czy nie przebili tym HunoPPC i CowCat-a, którzy sami zajęli się Doom3.
[#15] Re: Amiga38 - podsumowanie
Warto też odnotować, że Claude Schwarz i Michał Schulz otrzymali pierwszą nagrodę w kategorii "Hardware" od "Amiga38 Community Award" za projekt PiStorm i Emu68.

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2023 01:40:03 przez Bucz
3
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem