Komentowana treść: AmiFox 0.4
[#1] Re: AmiFox 0.4
Zabawna ale całkiem skuteczna proteza. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej użyć jakiegoś klienta VNC i obsługiwać nim przeglądarkę odpaloną na jakiejś bardziej dzisiejszej maszynie?
[#2] Re: AmiFox 0.4

@MDW, post #1

Dobry pomysł, tylko kto to zrobi?
[#3] Re: AmiFox 0.4

@koczis, post #2

RaspberryPi na Clockport, sterowniki LAN pod Clockport na nim Linux do tego VNC i mamy nowoczesną przeglądarkę na klasycznym sprzęcie.
1
[#4] Re: AmiFox 0.4

@koczis, post #2

Nie orientuję się ale na AmigaOS 3.x chyba jest jakiś klient VNC. Nie trzeba nic pisać. Tylko użyć tego co istnieje. Chociaż przyznam się, że nie mam pojęcia jak coś takiego działa na Amidze 68k. Sieć lokalna na takim sprzęcie to raczej nie jest demon prędkości.

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2023 23:15:59 przez MDW
1
[#5] Re: AmiFox 0.4

@koczis, post #2

ja caly czas tak robie, nawet ikonke sobie do skrotu vnc zrobilem z CHROME

MDW: od wersji 0.1 zwracam uwage na to, ze vnc na klasyku dziala super i skoro musze stawiac posrednika do tej przegladarki to lepiej postawic prosty server vnc

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2023 10:04:28 przez juen
1
[#6] Re: AmiFox 0.4

@juen, post #5

Wszystko jest proste jak się wie co się robi. W moim przypadku vnc to czarna magia i jak dotąd do niczego nie potrzebna. Jednakże na Amigę klasyczną gdyby było coś bardziej sensownego to bym wziął tego diabła za rogi tzn. spróbował bym to ogarnąć, choć nie twierdzę, że bym dał radę.
[#7] Re: AmiFox 0.4

@juen, post #5

zwracam uwage na to, ze vnc na klasyku dziala super i skoro musze stawiac posrednika do tej przegladarki to lepiej postawic prosty server vnc


Jakiś tutorial? Albo może artykuł w szkółce PPA?
1
[#8] Re: AmiFox 0.4

@pong777, post #3

Tuner Tv i masz EDGE, FF, CHROME w okienku amigi klasycznej :)
[#9] Re: AmiFox 0.4

@pawelini, post #8

Chodzi raczej o to żeby z poziomu Amigi dało się obsługiwać taką przeglądarkę. A nawet żeby działało copy/paste między AmigaOS, a przeglądarką.

TunerTV może być dodatkowym rozwiązaniem dla kogoś uważającego, że internet zaczyna i kończy się na YouTube. Obsługa tego byłaby bardo śmieszna i wymagała albo dwóch myszy/klawiatur albo kolejnej protezy na protezie .
1
[#10] Re: AmiFox 0.4

@MDW, post #4

Nie orientuję się ale na AmigaOS 3.x chyba jest jakiś klient VNC.

Jest. Na swojej A600 korzystałem w ten sposób z Opery. Ale teraz na NASie postawiłem kontener z WRP i korzystam z tego właśnie. O wiele wygodniejsze.
1
[#11] Re: AmiFox 0.4

@QkiZ, post #10

Na NASie? To bardzo dobry pomysł. OK bo niczego dodatkowego nie trzeba uruchamiać, a maszyna działa całą albo prawie całą dobę.
[#12] Re: AmiFox 0.4

@MDW, post #11

Mój NAS to zwykły komp w małej obudowie z Linuksem, więc uruchomienie dockera to żaden problem. Ale spróbuję tego AmiFoxa bo widzę, że powinien współpracować z WRP.
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem