• Ankieta

Program roku 2023 dla systemu MorphOS

  • Wayfarer
    22 głosów 22
  • Git Desktop
    4 głosów 4
  • ScummVM
    4 głosów 4
  • BarsnPipes
    2 głosów 2
  • Hollywood
    2 głosów 2
  • Flow Studio
    1 głosów 1
  • Iris
    1 głosów 1
  • Contacts 0
  • Polyorganizer 0

Ankieta skończyła się 14.01.2024

[#1] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS
To ja poproszę o możliwość zaznaczenia sześciu opcji. szeroki uśmiech
1
[#2] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS
We FlowStudio w tym roku za wiele się nie zmieniło (może nawet nic). Oczywiście nadal jest świetny (nigdy lepszego pod AmigaOS nie widziałem) ale są drobiazgi na zmianę których czekam jak na koniec zimy (uwielbiam upały). Przede wszystkim irytuje mnie to, że źródła muszą być w jednym katalogu żeby dobrze działało skakanie po klasach, zmiennych i podpowiadanie/uzupełnianie nazw w różnych plikach. U mnie to nie wchodzi w grę, bo projekt składa się z ponad 300 plików i poszczególne warstwy (specyficzna dla platformy, multiplatformowa i silnik) muszą być w oddzielnych katalogach. Wsadzenie tego do jednego katalogu zburzyłoby całą strukturę, portowalność, współdzielenie i zrobiłoby bałagan jak w windowsowym rejestrze. No i jakoś tak z tym żyję już kilka lat. Ale ciągle nie tracę nadziei, że to się kiedyś zmieni, bo wtedy edytor FlowStudio zyska w moich oczach jeszcze bardziej.
2
[#3] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS

@MDW, post #2

Z tym plikami projektu w jednym katalogu to wręcz antywzorzec. Zgodzę się z MDW, że autor Flow Studio powinien to ogarnąć i dać drzewko projektu z podkatalogami. Bez tego zbędnego podziału na Source Files / Header Files / Resource Files etc. To każdy indywidualnie dzieli sobie projekt na (pod)katalogi, niejednokrotnie zależnie nawet od języka programowania.
1
[#4] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS

@Rafael/ARMO, post #3

No i sobie wykrakałem z tym FlowStudio. Na MorphZone odezwał się autor i powiedział z czego wynika zastój w rozwoju tego softu. Motywacji mu brakuje. Chociaż nie wyklucza powrotu motywacji.
Trochę mnie ta informacja przybiła, bo FlowStudio to dla mnie jeden z najważniejszych programów. Chyba bym umarł gdybym miał wrócić do jakiegoś dziwnego tworu pokroju CubicIDE (mam oryginał), który nawet do pięt nie dorasta FlowStudio.

No dobra, nie ma co jeszcze płakać. Program działa i ma się dobrze. Na AmigaOS3 używa się wielu programów, które nie były odświeżone od ćwierć wieku i może nawet źródła zniknęły. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 21:45:42 przez MDW
[#5] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS

@MDW, post #4

Autor się odezwał bo to ja zapytałem na MorphZone o Flow Studio :)
Może gdyby zostały upublicznione źródła Flow Studio, można być coś rozwinąć, choć z drugiej strony w amiświadku ilość aktywnych developerów jest dość skromna, a babranie się w czyimś kodzie niekoniecznie należy do przyjemności. Ale trzymajmy kciuki, że może jak pojawiają się "pytania/prośby" o Flow Studio to może pojawi się motywacja.
Poza tym myślę, że można się zainteresować lite-xl bo w sumie, pomimo tego że nie jest to systemowe rozwiązanie,a działa poprzez SDL, to jest dość obiecujący, nawet dość ciekawie działa i robi dobre wrażenie po uruchomieniu na MOSie.
1
[#6] Re: Program roku 2023 dla systemu MorphOS

@Rafael/ARMO, post #5

Hehehe. Jaki ten nasz świat jest malutki.
Niezależnie od najbliższych planów od odnośnie FlowStudio to ja i tak nie widzę niczego lepszego. Nawet jeżeli jeszcze przez 5 lat nikt tam palcem nie kiwnie. Bardzo lubię FlowStudio.
O LiteXL słyszałem ale jakoś nigdy nie uruchamiałem. Zerknę z ciekawości.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem