Komentowana treść: Nadchodzi remake gry "Ubek"
[#31] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Jacques, post #28

Nawet z ewentualnym RTG pokutuje widać mentalność sprowadzania Amigi do konsoli
- nie, nie pokutuje. Ale nikt nie napisał, że np używa RTG z Image FX, Lightwave czym może z jakimś programem muzycznym...
[#32] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@amikoksu, post #30

Jakie zaczyna się? Skoro na RTG to normalne, że pytam o PPC, które są naturalnymi procesorami z takimi kartami.
[#33] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Noooo, ciekawa inicjatywa. Zawsze kibicuję twórczym inicjatywom związanym z Amigą (nawet jeżeli tylko klasyczną). I tym razem nie jest inaczej - trzymam kciuki za to żeby pary i czasu wystarczyło do końca. Z tym chyba najczęściej jest problem.
1
[#34] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@MDW, post #33

Dziękuję za Twój komentarz (mega szacun MDW) , pary spokojnie wystarczy bo szczerze mówiąc miałem już gotowy szkic w unity innej gry która nigdy nie doszła do skutku (te postacie gumowe zaprojektowane przez moją Żonę) a po poznaniu Szymona Ulatowskiego stwierdziłem że to można wykorzystać do zrobienia remake'a. Oczywiście Szymon wpadł na pomysł 1x1 żeby to odświeżyć, stąd dwie wersje ale mogę uspokoić wszystkich że finał będzie :D Co do 68040 i rtg wyjaśnię szerzej dlaczego tak a nie inaczej w którymś z odcinków "AmigaBezŚciemy", pozdrawiam serdecznie!
3
[#35] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #34

W temacie Amigi klasycznej właściwie nie mam prawa głosu, bo dawno zostałem wyklęty z tego środowiska. Ale chcę tylko zaznaczyć, że ja zupełnie nie iczdkuję tłumaczenia się z wymagań sprzętowych. szeroki uśmiech Na mnie takie wymagania zupełnie nie robią wrażenia. Przez 30 lat każdy fan Amigi miał kilka szans dorobienia się 040 z kartą graficzną. Wystarczyło częściej chodzić na śmietnik. A jeżeli jakimś cudem ktoś przez 30 lat nie zdążył to żaden problem. Dzisiaj jest kilka rozwiązań emulujacych na różnych poziomach z absurdalnie szaloną prędkością Amigi w różnych konfiguracjach. Na pewno każdy chcący znajdzie coś dla siebie na czym odnowiony Ubek ruszy z pełną prędkością.
2
[#36] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #34

A wyjaśnij, czemu nie 060!
[#37] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@_DiskDoctor_, post #36

Absolutnie nie wykluczam 68060 wręcz przeciwnie, 68040 to minimum żeby w miarę komfortowo zagrać, tłumaczyć raczej będę się z RTG ale to oczywiście nie przypadek jak można się domyślać
4
[#38] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #37

Z drugiej strony cieszę się że taki projekt jak "ubek 2?Ubek remake" cieszy się takim odzewem, przyznam szczerze że Pana Szymona Ulatowskiego poznałem po wywiadzie na naszym kanale, ale od razu się zaprzyjaźniliśmy wiec po prostu robimy "swoje" !!!
3
[#39] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@amikoksu, post #30

hahahaha , super! no tak hmmm :D
2
[#40] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@MDW, post #35

Dokładnie oto chodzi, dziś można każdego "klasyka" sobie "postawić" a nam (jako twórcą) jest wygodnie i lepiej. Lepiej zacząć i skończyć niż zaczynać i się tłumaczyć :D
[#41] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@amikoksu, post #30

Swoją drogą żeby już bez wygłupów, klasyczny ubek powstał na 68020 + 2mb,myk odświeżenia tematu ma pokazać co by było gdyby! Dziś każdy ma pc który emuluje Ami w sposób mega zadowalający a "rdzenni Amigowcy " mają prawdziwy sprzęt więc absolutnie "dyskietki" "ecs" itp nie wchodzi w grę to ma być Moc Ami z tamtych lat a nie a500, sorry, wersja na unity to zupełnie inna gra która będzie posiadać "easter egg" nawiązujące do oryginału ale będzie też zastosowana mechanika skradankowa.
4
[#42] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #38

"UBEK: Homecoming". Tylko czy tytułowy Ubek będzie niebinarny i czarnoskóry?
2
[#43] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@twardy, post #42

Będzie normalna.
2
[#44] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Moim zdaniem w nowym Ubeku powinien zagrać Bogusław Linda. A przynajmniej powinny się tam znaleźć teksty nawiązujące do słynnych wypowiedzi w filmie „Psy”. Po zaznaczeniu w ustawieniach opcji „Skończyłem 18 lat” albo po wpisaniu tajnego kodu, mogłyby nawet być nieocenzurowane.
5
[#45] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Super inicjatywa! Z niecierpliwością czekam na obydwa produkty!
1
[#46] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #38

Tak, Szymon to świetny GOŚC OK
3
[#47] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@BULI, post #46

Zdecydowanie!
[#48] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Ty ubeku pierd…juz nikt przez ciebie nie zginie
1
[#49] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@HOŁDYS, post #48

To się nawet nadaje na tagline:

UBEK 2
Ty ubeku pierd…juz nikt przez ciebie nie zginie
[#50] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"
Szymon na swoim kanale opublikował film, zapraszam serdecznie do obejrzenia https://youtu.be/zmdKzVL3jFI?si=aYp9i2eG-5tQev7-
4
[#51] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #50

Już zapomniałem, że Ubek miał tyle fajnych lokalizacji OKOKOK
[#52] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #50

Fajne wideo. Chociaż czekam na pierwsze nagranie testowe z Amigi.
[#53] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@deejayremix, post #50

Bardzo ładnie się to prezentuje
[#54] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Djk83, post #53

Byle by nie przesadzić z wygładzaniem i rozdzielczością, bo grafika jednak dopasowana jest do możliwości fabrycznej A1200 i może nie wyglądać to zbyt korzystnie w hi-res na RTG. Fajnie byłoby jakby remake chodził na AGA w pikselach 1x1 by w końcu zobaczyć Ubeka wyraźnie (ale nie za wyraźnie)

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 11:39:15 przez Jacques
[#55] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@Jacques, post #54

by w końcu zobaczyć Ubeka wyraźnie


Kolesia z Dooma masz tu:

[#56] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@_DiskDoctor_, post #55

Jak zawsze przy „upscalowaniu” (także metodami opartymi o machine learning) fragmenty obrazka przy krawędziach trzeba ręcznie poprawiać, bo automat nie kuma, że tam ma być zaokrąglenie.

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2024 14:11:15 przez MDW
[#57] Re: Nadchodzi remake gry "Ubek"

@_DiskDoctor_, post #55

Czemu wyciąłeś z cytatu "(ale nie za wyraźnie)"?
Akurat miałem na myśli Ubeka jako grę a nie bohatera, przede wszystkim labirynt w 1x1.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2024 07:19:29 przez Jacques
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem