Komentowana treść: WarpWebP 45.5
[#1] Re: WarpWebP 45.5
Biorę, mam trochę obrazków .webp, chociaż ciągle zastanawiam się po co ten format. Mnie PNG i SVN w sieci wystarczał.
1
[#2] Re: WarpWebP 45.5

@Skotos, post #1

Chyba SVG?
2
[#3] Re: WarpWebP 45.5

@Skotos, post #1

H264 też ludziom wystarczał, ale powstało h265 z podobnego powodu, lepsza kompresja przy mniejszej stracie jakości. W skali całego internetu zapewne Google tworząc ten format i sukcesywnie wdrazajac do swoich usług oszczędziło zapewne fortunę, a nam na amidze jak strona się szybciej załaduje to też ma znaczenie :)

Osobiście też mnie wkurza ten format, ale czymże jesteśmy w skali wszechświata :D
2
[#4] Re: WarpWebP 45.5

@juen, post #3

Sorry, tak, SVG.

H264 też ludziom wystarczał, ale powstało h265 z podobnego powodu, lepsza kompresja przy mniejszej stracie jakości.


O WebP piszą, że lepiej kompresuje kosztem czasu dekompresji, więc my używający słabszych CPU odczujemy, choć na G5 nie widzę problemów

H.265 to jednak potężne pieniądze, w VSS - video surveilance system, dawniej CCTV - dało to nowe życie systemom IP. Dużo mniejsza przepływność jest potrzebna w sieci, mniejsze dyski, bo lepsza kompresja, więcej urządzeń w prostym połączeniu w gwiazdę bez podsieci. H.264 bardzo szybko osiągnął granice.
4
[#5] Re: WarpWebP 45.5

@Skotos, post #1



1. Można to przekonwertować do formatów lubianych np. PNG itd. Ale wymaga to poświęcenia dodatkowego czasu.
2. Są też optymalizatory sam "JPG" robiłem i nie widziałem w jakości różnice a rozmiar pliku dużo mniejszy, ale nie sprawdzałem tego na Amidze

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2024 12:49:22 przez Baru
[#6] Re: WarpWebP 45.5

@Baru, post #5

A takie pytanie od (zaraz będę) zarejestrowanego użytkownika WarpDT: update’y są darmowe?
[#7] Re: WarpWebP 45.5

@_DiskDoctor_, post #6

Tak
2
[#8] Re: WarpWebP 45.5

@Baru, post #5

Nigdy nie drążyłem za bardzo tematu ale z tego co wiem to WebP ma dwie metody kompresji - stratną i bezstratną. Jeżeli obrazek był w bezstratnym WebP to żaden JPEG (polegający zawsze na stratnej kompresji) równać się z nim nie może. To zupełnie inna bajka. W takim przypadku jest sens porównywać tylko z formatami zapisującymi dane bezstratnie (np.: PNG, IFF/ILBM, TARGA).
Jeżeli obrazek był w stratnym WebP to też przy porównywaniu trzeba wziąć pod uwagę stopień kompresji.

A tak generalnie w dzisiejszych czasach jedynym plusem JPEGa jest jego powszechność. Więcej zalet nie ma.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem