Komentowana treść: elf.library 54.1
[#1] Re: elf.library 54.1
Co to za aktualność? Może parę słów do czego ta biblioteka służy?
[#2] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #1

W tej bibliotece dostępne są książki tylko o elfach...
4
[#3] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #1

to biblioteka do ladowania plikow wykonywalnych elf (standardowe pliki dla powerup, morphos,linux,amigaos4 - oczywiscie kazdy z nich ma wlasna wersje)
[#4] Re: elf.library 54.1
O to znów można jakiś enhancer pack wypuścić.
[#5] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #1

https://en.wikipedia.org/wiki/Executable_and_Linkable_Format
2
[#6] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #1

Wygląda na to, że na przełomie wieków nie miałeś karty z PowerPC do Amigi. Chociaż... nawet jeżeli się nie miało to trudno było w okolicach 2000 roku używać Amigi i nie słyszeć o elfach. Rozpanoszyły się wtedy w naszym świecie bardziej niż dzisiaj emulatory.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 16:38:22 przez MDW
2
[#7] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #6

no nie do konca, bo potem wszedl warpos i miales extended hunki
[#8] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #6

Miałem CyberstormPPC 604 180/040 25 i oczywiście wiedziałem o ELF pod WarpUP.
1
[#9] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #8

Aaa to jesteś zaprawiony w bojach. 604 więc musiałeś mieć dużą Amigę. Szacun 110%. OK

Elfy bardziej mi się kojarzą z PowerUP niż WarpUP. W początkowym okresie amigowego PPC walka tych dwóch standardów była koszmarem. Na szczęście niedługo później udało się to jakoś pogodzić i nie trzeba było się decydować albo na jeden albo drugi standard, bo działały oba na WarpUP.

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2024 19:40:53 przez MDW
[#10] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #9

Nie miałem dużej Amigi, tylko A1200 ze slotami Zorro III z Micronika
[#11] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #10

Aaaa. To bardzo ciekawa i bardzo rzadko spotykana konfiguracja. Nigdy nie słyszałem o kimś kto miał Zorro III w A1200. Nawet nie wiedziałem, że taka konfiguracja pozwalała używać kart turbo dla dużych Amig.
[#12] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #11

Tylko karta CPU z dużej Amigi umożliwiała korzystanie z Zorro III w A1200.
Rafał Belke z redakcji ACS też tak miał.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 08:09:29 przez recedent
2
[#13] Re: elf.library 54.1

@recedent, post #12

To w tę stronę była zależność... Ech, strasznie wychodzi moja nieznajomość rozwiązań dla dużych Amig. Niestety ze względów finansowych zawsze musiałem mieć Amigi w wersji dla dzieci i tylko z ich chore metody rozbudowy kojarzę. Chociaż jak widać nie wszystkie.

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 09:45:56 przez MDW
1
[#14] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #11

Też taki konfig miałem. a nawet lepszy bo jeszcze sloty Zorro IV Elboxu w tym. Pamiętam że miałem cos w chyba WBStartup albo Setup bo inaczej nie działało.
1
[#15] Re: elf.library 54.1

@TomK, post #14

Też taki konfig miałem. a nawet lepszy bo jeszcze sloty Zorro IV Elboxu w tym

Oooo, następny spryciarz komu przed 2000 rokiem bardzo bym zazdrościł.

Ja pamiętam, że w epoce gdy BARDZO chciałem mieć kartę graficzną to miałem okazję obejrzeć A1200 z CyberVision64 na ZorroII. Rozdzielczość była, kolory były ale ta prędkość była straszna. I jakoś tak sobie wtedy wbiłem do głowy, że jeżeli karta graficzna w A1200 to tylko PCI albo BVision3D. A przecież było jeszcze to ZorroIII.
[#16] Re: elf.library 54.1

@MDW, post #15

Może żle napisałem miałem oczywiście Mediatora PCI dla A4000T w slotach Micronica. Voodoo3 PCI działało szybciej niż w Mediatorze dla A1200 ale wolniej niż w pradziwej A4000.
1
[#17] Re: elf.library 54.1

@TomK, post #16

Może żle napisałem miałem oczywiście Mediatora PCI dla A4000T w slotach Micronica. Voodoo3 PCI działało szybciej niż w Mediatorze dla A1200 ale wolniej niż w pradziwej A4000.


To gdzie w końcu działało szybciej? Bo się pogubiłem :)
[#18] Re: elf.library 54.1

@TomK, post #14

Nie lepszy, a gorszy, bo nie miałeś złącza procesora, więc nie mogłeś użyć turbo do dużych Amig.
[#19] Re: elf.library 54.1

@Pinto, post #18

Miałem sloty Micronica ZIII dla A1200 i w nich Mediatora dla A4000. A w slotach Micronica jest gniazdo dla kart Turbo z dużych Amig w Którym miałem kartę Cyberstorm PPC A Właściwie to dalej mam w szafie
2
[#20] Re: elf.library 54.1

@karolb, post #17

Szybciej działało s Slotach ZIII dla A1200 niż w Mediatorze dla A1200. Widzę że taki konfig jest tak egzotyczny że niektórym ciężko zrozumieć jak to wyglądało szeroki uśmiech
1
[#21] Re: elf.library 54.1

@TomK, post #19

No, teraz zrozumiałem - sloty w slotach

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 23:13:27 przez Pinto
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem