Komentowana treść: Heretic II (2024) w sprzedaży
[#31] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Amig_OS, post #30

I ja odebrałem swój egzemplarz. Ładnie wydane! Dawno już nie kupowałem pudełkowych edycji gier szeroki uśmiech

Przyjemnym jest to, że to w zasadzie pierwsza gra, jaką udało mi się tak po prostu odpalić pod AmigaOS 4.1FE na świeżo zmontowanym Sam460LE (Gorky17 i Hurrican'a na razie nie mogę jakoś namówić do współpracy, Ponury Żniwiarz wciąż daje o sobie znać ).

Fakt, nie mam akceleracji 3D, ale jakoś mi to nie przeszkadza w czerpaniu radości z gry (póki co czekam jeszcze na Enhancer Software i sterownik RadeonHD - zobaczymy, czy to coś poprawi ).

Co do samego Heretica II, gra ukazała się w czasie, kiedy ogólnie u mnie zainteresowanie komputerami ustępowało na rzecz innego hobby, więc ten tytuł mnie ominął. Widzę, że bardzo fajnie kontynuuje klimat pierwszej części oraz serii Hexen. Tym bardziej miło wrócić do tematu z AmigaOS
[#32] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Djk83, post #31

Pamiętam pierwsze amigowe wydanie jako chwilę otrzeźwienia z rulezowego amoku. Dałem z siebie wszystko, żeby to cudo odpalić na klasycznej Amidze, wydawało mi się ósmym cudem techniki i takoż przedstawiałem to znajomym.

A w tym samym czasie wersja pecetowa, w wydaniu "ekstra klasyka", leżała w koszu, za dychę, w Media Marktcie.
1
[#33] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Daclaw, post #32

Pamiętam pierwsze amigowe wydanie jako chwilę otrzeźwienia z rulezowego amoku. Dałem z siebie wszystko, żeby to cudo odpalić na klasycznej Amidze, wydawało mi się ósmym cudem techniki i takoż przedstawiałem to znajomym.

A w tym samym czasie wersja pecetowa, w wydaniu "ekstra klasyka", leżała w koszu, za dychę, w Media Marktcie.


Heh jedno z fajniejszych zdań, które najbardziej mi utkwiło w głowie pochodziło z rozmowy z "Kaloszem". On powiedział mniej więcej coś takiego "Mam fajne wspomnienia, a nawet jak było trochę inaczej to nie pozwólmy faktom zmienić tej pięknej historii".

Niestety Twoje wspomnienia nie są fajne, przynajmniej z punktu widzenia sympatyka Amigi, więc pozwolę faktom je zburzyć.

1. Pierwsze Amigowe wydanie to lato 2000 roku. Początek wydawania serii "Extra Klasyka" to rok 2001.

2. Heretic II nigdy nie został wydany w ramach żadnej z serii Extra Klasyka. Tutaj masz dokladny spis wszystkich edycji tej serii.

3. Extra Klasyka (przynajmniej ta podstawowa niebieska seria) nie chodziła po dychę tylko po 19.99.

4. Heretic II w amigowej wersji naprawdę był grą względnie świezą wydaną 1.5 roku po światowej premierze PC i zaledwie nieco ponad rok po premierze polskiej, która miala miejsce w marcu 1999.

5. Po latach rzeczywiście był dostępny (być może również w koszu w Media Markt) w ramach innej serii budżetowych gier Xplosiv - Top Lista za cenę 19,90. Przy czym warto zauważyć że ta seria zadebiutowała dopiero w końcówce 2002 roku, a wtedy to już nawet na Amidze Heretic II nie był żadną świeżynką.
1
[#34] Re: Heretic II (2024) w sprzedaży

@Daclaw, post #32

Nie było takiego wydania "extra klasyka"

Były wydania:

Heretic II - MobyGames

- DVD BOX L.E.M. sp. z o.o. - polska okładka i książeczka, sama gra była w wersji angielskiej.
- COVER CD-ACTION EXPLOSIV
- DVD BOX EXPLOSIV
- HERETIC II BOX - angielska
- HERETIC II BOX - niemiecka
- HERETIC II BOX - francuska
- HERETIC II BOX - włoska
- HERETIC II BOX - hiszpańska
- HERETIC II DVD BOX - Linux, Loki
- HERETIC II DVD BOX - MacOS
- Heretic II BOX - AmigaOS Hyperion
- Heretc II BOX - AmigaOS 2024 Hyperion

Oczywiście wszystkie posiadam :)




Ostatnia aktualizacja: 15.04.2024 20:52:24 przez Amig_OS
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem