Komentowana treść: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"
[#1] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"
To chyba inspiracja twórczością Ursuli LeGuin - trylogia o "Ziemiomorzu". Chyba nic nie pokręciłem. Dawno czytałem tę pozycję.
[#2] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"
Jakiś czas temu na streamie RetroBorsuka padł ciekawy pomysł. Jest cała masa niezłych tekstowych przygodówek z dawnych lat. Niektóre zupełnie nie mają ilustracji i lokacje są tylko opisane tekstowo. A co gdyby w jakiś sposób sprawić żeby każdy taki tekst lądował w jakimś generatorze grafik opartym na AI? Jakaś stara ośmiobitowa gra tekstowa mogłaby nagle przemówić do nas też obrazem i wreszcie moglibyśmy wyłączyć sporą część wyobraźni. Wiadomo, że część obrazków może niedokładnie odzwierciedlałaby to o co chodziło autorowi tekstu (przywykliśmy już chyba do sześciopalczastych dłoni), ale chyba byłoby to akceptowalne gdyby traktować tylko jako niezobowiązującą ilustrację. :)
1
[#3] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@MDW, post #2

Moim zdaniem niewiele to będzie zgodne z intencją autora. Bo np. w jednej grze są pomniki hinduskich bogów. Ciekawym czy AI wygeneruje poprawnie takie postacie.

Po drugie może to komplikować graczowi zadanie rozwiązywania zagadek. Opis często zawiera różne kalambury słowne (ang. "puns").

W jednej grze jednego z moich brytyjskich kolegów było "You hear a ring at the door".
[#4] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@Hexmage960, post #3

Tak, to jednak musiałyby być obrazki wcześniej wygenerowane i zweryfikowane, sprawdzone, dobrane. Zresztą generowania tak na żywo i tak byśmy nie dostali za darmo i na szybko.
[#5] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@Hexmage960, post #3

np. w jednej grze są pomniki hinduskich bogów. Ciekawym czy AI wygeneruje poprawnie takie postacie.


Tu akurat sześciopalczastość czy inne wybryki anatomiczne generowanych przez AI obrazków przeszkadzać nie będą...
[#6] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@MDW, post #4

A więc w "You hear a ring at the door" okazuje się, że słyszymy pierścień u drzwi, a nie dzwonek. I trzeba go podnieść.

Można wygenerować obrazy i sprawdzić wierność odwzorowania. Ale gry tekstowe jak napisałem często polegają na grze słów.

Poza tym ja na przykład bardzo lubię sobie wyobrazić scenerię.

@Recedent

Co do tych pomników, to w tej grze są pomniki Mary, Vishnu i Lakshmi. Nie pamiętam jednak dokładnie zagadek z nimi związanych.

W tej grze odwiedzamy starożytne Indie oraz czasy prehistoryczne celem znalezienia i zwrócenia muzeum cennych przedmiotów.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2024 18:43:25 przez Hexmage960
[#7] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@Hexmage960, post #6

Wrzuciłem prompta "Vishnu statue" w pierwszy-lepszy generator obrazków i otrzymałem coś takiego:



Łatwizna...
[#8] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@recedent, post #7

Dziwne bo Wisznu ma przynajmniej 4 ręce, a i z 10 nie rzadko sie zdarza. I w jednej z rąk ma obowiązkowo konchę.
[#9] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@ZorrO, post #8

Oj tam, czwartą drapie się po plecach .

A tutaj Wisznu w wikipedii.
[#10] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@karolb, post #9

czwartą drapie się po plecach


...przy pomocy konchy. I cyk-pyk. Następny obrazek.
1
[#11] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@recedent, post #10

Nie jestem pewien czy taki obrazek AI odzwierciedli prawdziwe intencje autora gry tekstowej. I o to mi tutaj chodzi.

Kiedyś chciałem namalować ilustrację do tej właśnie gry za pomocą farb plakatowych i pędzli.

Tutaj opis tej komnaty z Vishnu z gry "Aardvark - Gateway to Adventureland":

You are standing in front of a gigantic statue of the
Hindu god Vishnu. Passages lead north and south, and it appears
that you can squeeze through a narrow crack in the western wall.


Ostatnia aktualizacja: 26.03.2024 13:23:32 przez Hexmage960
[#12] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"

@Hexmage960, post #11

Kwestia stworzenia odpowiedniego prompta i dobrania odpowiedniego modelu generatora, myślę.

Pobawiłem się dosłownie chwilkę i otrzymałem coś takiego:



Po raz kolejny przypominam, że używałem bardzo prostego narzędza.
3
[#13] Re: Nowa przygodówka tekstowa "The Elves of Maroland"
To ja chce tantiemy za taką nazwę :D
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem