[#1] LinuxPPC :)
Tak samo jak i AROS również LinuxPPC nie miał miejsca na forum PPA. Mozna było zauważyć tematy dotyczące Linuksa PPC w innych działach na forum co nie było najlepszym rozwiązaniem - stąd pojawienie się nowego działu :)

Czy w ogóle w Polsce jest jakieś miejsce gdzie można podyskutować o Linuksie PPC? :) Jeśli jest to na pewno tutaj

Swoją drogą to można tutaj równiez dyskutować o Linuksie 68k.

Na razie nie wiem jak z *BSD, jeśli będą chętni to mogę utworzyć taki dział, choćby dla NetBSD, które działa ponoć całkiem nieźle na Ami.

[#2] Re: LinuxPPC :)

@grxmrx, post #1

I bardzo dobrze! W końcu będzie można normalnie podyskutować o Linuxie na Ami. Może znajdzie się jakiś programista który spróbuje dostosowac chodźby kawałeczek APUSa po Mediatora. Byłbym w siudmym niebie. Ehhh... znowu mi się marzy....
[#3] Re: LinuxPPC :)

@Dariusz [PekDar] Krzempek, post #2

boszz... ale byków nawaliłem :S
[#4] Re: LinuxPPC :)

@Dariusz [PekDar] Krzempek, post #3

spoko tylko ten ktory nie pisze nie robi bykow

[#5] Re: LinuxPPC :)

@grxmrx, post #1

grxmrx napisał(a):

> Swoją drogą to można tutaj równiez dyskutować o Linuksie 68k.
>
> Na razie nie wiem jak z *BSD, jeśli będą chętni to mogę
> utworzyć taki dział, choćby dla NetBSD, które działa ponoć
> całkiem nieźle na Ami.

Świetnie, że jest dział o Linuksie. Do tej pory posty o nim znajdowałem w dziale emulacja
Chyba nie ma sensu mnożyć bytów, jak ktoś będzie szukał informacji o NetBSD to chyba skojarzy, że to pokrewna działka. Może ewentulanie jakiś dopisek w podtytule działu. A dzięki temu, że bedzie jeden dział będzie można łatwiej porównać możliwości obu systemów.

[#6] Re: LinuxPPC :)

@Dariusz [PekDar] Krzempek, post #2

To może by od razu poprawił sterownik tdfx dla xfree86. Bo ten co jest u mnie na Debianie PPC to tragedia. Nie łapie overlaya więc mplayer na G3/600 to przy wyższych rozdziałkach slideshow przypomina. Na x86 w xorg ta sama karta śmiga aż miło.
[#7] Re: LinuxPPC :)

@Sofcik, post #6

mogłbyś podesłać mi XF86Config bo się męcze w konfiguracje na YDL
[#8] Re: LinuxPPC :)

@rzookol, post #7

dzięki za podesłanie - teraz już tylko mam jeden problem - jak się X wgrywają to dostaje:

(WW)** Invalid IO Allocation * b 0x10000 e: 0x10ff

(EE) TD FX(0) no valid pio address in pci config space

i się dalej nie chcą wgrać, wie ktos moze co z tym zrobić?
[#9] Re: LinuxPPC :)

@rzookol, post #8

Kij wie. Ja mam Voodoo na PCI, ale tam chyba nie ma nigdzie zapisanego ?
[#10] Re: LinuxPPC :)

@grxmrx, post #1

wie ktoś moze jak uruchomić linuxa żeby nie korzystał z udma (na peg2)
[#11] Re: LinuxPPC :)

@rzookol, post #10

A po co?

[#12] Re: LinuxPPC :)

@Marek Szyprowski, post #11

sam nie wiem, coś sie delikatnie mówiac pieprzy,
przykład 1: instaluje sobie YDL - wszystko idzie dobrze a tu pod koniec instalcji wyskakuje ze jakis tam bląd (ale nie bad error ;) ) i partycje gdzie instaluje staje się read-only i widze ten napis do każdego nowego pliku w instalacji prze co oczywiscie instalacja nie dochodzi do skutku, albo pare rzeczy nie jest instalowanych,
nawet jak sie względnie YDL zainstaluje to podczas pracy znajdzie sobie jakiegos errora (fsck oczywiscie nic nie pokazuje) i system staje read-only
przykłąd 2: (juz nie mowiac ze dla sarge nie dziala klawiatura) instaluje sobie debiana (sida/sarge)
a tu po instalacji sypie mi bledami w skryptach (miedzy innymi z /etc/rsS.d - sprawdzam te pliki pod pegXmac (bo to jedyny linux co sie łatwo uruchamia bo z płytki ) a tam krzaki w niektórych linijkach.
Sam już nie wiem czy to wina dysku, sieci czy czegoś tam jeszcze. Najgorsze jest to ze pecet leży rozgrzebany a ja muszę w czyms na zajecia programować (miało byc qt) i mnie to ostro wkurza bo już się tym zajmuje od paru dni bez przerwy i cały czas coś nie gra.
ps. po każdej złej instalacji zeruje partycje poleceniem dd żeby smieci nie zostały
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem