[#1] Mysz USB i Debian
Mam myche pod USB i Debiana z kernelem 2.6.6, a to wszystko na Pegazie 1. Czasami podczas bootowania wyswietla mi sie komunikat przy rejestrowaniu urzadzen USB:

"[...] very bad, PCI Problem?"

Myszka po tym ani drgnie. Wydaje mi sie, ze z kernelem 2.4.x nie bylo takiego problemu. Moze mi ktos doradzic jak fixnac ten problem? Czasem jest bardzo irytujacy.

A moze to ten bug z obsluga USB w OF wylazi?
[#2] Re: Mysz USB i Debian

@mcbarlo, post #1

Ja mam dwa dodatkowe pytania.

Jak powinien wygladac plik xfree86.config dla myszy USB i czy mysz USB zadziala jesli podlaczona jest rowniez druga mysz na PS/2 ?

[#3] Re: Mysz USB i Debian

@Mufa, post #2

Nie wiem jak powinien, ale jak chcesz to podesle Ci moj. Mysz USB na pewno dziala. Co do drugiego to wydaje mi sie, ze bedzie mozna sie silowac o ile sie wszystko odpowienio poustaiwa. ;)

Co do mojego pytania to skompilowalem sobie kernel 2.6.8 i mysz od kilku tygodni za kazdym razem "zalapuje".
[#4] Re: Mysz USB i Debian

@mcbarlo, post #3

tak to jest wlasnie z linuxem i usb/fireware.. jak rozwiazac problem to ci nie powiem.. mam myche na ps2 i smiga.. ale jest jedno rozwiazanie.. za psie pieniadze mozna kupic przejsciowke usb-->ps2... w mysl zasady - jak nie kijem go to pala ;)
[#5] Re: Mysz USB i Debian

@mcbarlo, post #3

Jesli sekcja input w twoim konfigu wyglada inaczej niz to
Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/psaux"
Option "Protocol" "ImPS/2"
Option "Emulate3Buttons" "true"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection

Section "InputDevice"
Identifier "Generic Mouse"
Driver "mouse"
Option "SendCoreEvents" "true"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ImPS/2"
Option "Emulate3Buttons" "true"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
EndSection


to podeslij. U mnie niestety na takim konfigu mysz USB nie dziala, choc wiem ze u innych posiadaczy AONE wlasnie na takim chodzi.

[#6] Re: Mysz USB i Debian

@mcbarlo, post #1

z tego co pamiatm skompilowanie jadra bez Firewire pomagalo. Aha mysz to /dev/ttyS0
[#7] Re: Mysz USB i Debian

@Brodek, post #6

Ok mycha juz dziala. Dzieki wszystkim za pomoc.

[#8] Re: Mysz USB i Debian

@Brodek, post #6

Ja mam /dev/input/mice i dziala.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem