[#1] Radeon 9200 se strasznie muli
zainstalowałem debiana, tego z netu i tu pewen ból a mianowicie grafika strasznie muli mam radeona 9200se peg G3 512ram.
I tu pytanie czy tak ma być czy może to kwestia serowników i skąd je wźąść, mam też podejżenie że sterowniki 3D chyba nie są zainstalowane
[#2] Re: Radeon 9200 se strasznie muli

@Goramo, post #1

Piszesz "grafika" a pozniej piszesz o sterownikach 3D....

Napisz najpierw, czy grafika Ci ogolnie muli - czyli rowniez 2D(np. okienka Ci w iXach wolno odswieza...), czy tylko w gierkach 3D Ci muli.....
[#3] Re: Radeon 9200 se strasznie muli

@Goramo, post #1

jaki peg? jaki kernel?
[#4] Re: Radeon 9200 se strasznie muli

@Brodek, post #3

Peg2 z g3 i 512ram, kość kingstona a kernel 2.6.8
Muli cała grafika a więc 2d ale też gierki wymagające 3d rwą straszliwie właściwie to byłbym szczęśliwy aby chociaż 2d było szybkie
[#5] Re: Radeon 9200 se strasznie muli

@Goramo, post #4

Zapewne masz starą stabilną wersję xfree86 i grafę opartą na fbdev. Proponuję zacząć od instalacji xserwer-xfree86 w wersji 4.3. I odpowiednio skonfigurować bądź wyedytować plik konfiguracyjny.

[#6] Re: Radeon 9200 se strasznie muli

@Mufa, post #5

No właśnie skonfiguruj x, do tego służy chyba polecenie xconfig, czy XFree86cfg - popróbuj.
W /etc/X11/ jest plik XFree86.conf czy cos koło tego:) (u mnie na xorg to xorg.conf) wyedytuj go, zmien w sekcji Device, pole Driver na ati (a najlepiej na radeon :> ) Zobacz również czy jest włączone DRI, czyli w sekcji Module powinien ładować moduł dri, a przy końcu pliku dodaj:
Section "DRI"
Mode 0666
EndSection

Sprawdz poleceniem glxinfo czy wersja Mesy3D jest direct, a nie indirect. Co do włączenia DRI nie jestem na 100% pewny, ale spróbuj :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem