[#1] PegXmac na HD?
Czy komuś udało się zainstalować PegXMaca tak by startował z dysku twardego?

[#2] Re: PegXmac na HD?

@tomek, post #1

U mnie sie bez problemu zainstalowal.
[#3] Re: PegXmac na HD?

@mcbarlo, post #2

1) Jak utworzyć partycjię dla MacosaX . Np z poziomu mosa, czy jest to wogóle możliwe.Jakiego filesystem-u wymaga ten system.

2) Mam robioną partycjie swamp dla pegXmac-a rozmiar 512 Mb i Block Size na 8192 i pokazuje mi podczas instalacji że ma rozmiar 14 MB ??
O co chodzi ???

Z góry dziękuje :

---------------------------------

Pegasos II G3 User :)

Project Xenocide Member :D

www.projectxenocide.com

[#4] Re: PegXmac na HD?

@mcbarlo, post #2

Ile miałeś partycji na dysku przed instalacją?
Jak jest widziany dysk hda, hdb, hdc, hdd?
Używałeś w trakcie instalacji partycji swap? (mi się na tym etapie wywala)

[#5] Re: PegXmac na HD?

@Drako^lM, post #3

na mosie zakładasz partycję jak dla linuxa. reszta po odpaleniu instalatora MacOS

[#6] Re: PegXmac na HD?

@tomek, post #4

dysk jest widziany jako hda.mam 5 partycji dla mosa i koncówka 25 Gb na PegXmac-a i macos-a
[#7] Re: PegXmac na HD?

@tomek, post #4

moje gg 4582455 bedzie lepiej pogadac :)
[#8] Re: PegXmac na HD?

@Drako^lM, post #3

ad. 1. Jak juz wszystko poinstalujesz to podczas konfiguracji dyskow (konfig od MacOS(X)) to dodaj -force. Wtedy lyknie nawe partycje SFS. :) MacOS juz sie nia odpowiednio zajmie.
[#9] Re: PegXmac na HD?

@mcbarlo, post #8

Ostatnio doszedł mi nowy problem .Mam juz zainstalowanego MacosaX. Niby wszystko ładnie ale nie do końca. Kiedy wpisuje : boot boothd root=/dev/hda8 startmacosx musze mieć pierwsza CD z tym os w napedzie dopiero mi wystartuje OSX. Czy da sie ustawić w PegXmac aby po wpisaniu wyżej wymienionej komendy system odrazu startował bez cd w napedzie . Dodam tylko ze OSX jest na partycji hda7 .

Dzieki :)

---------------------------------------

Pegasos II G3 :)

Project Xenocide Member :D

www.projectxenocide.com

[#10] Re: PegXmac na HD?

@Drako^lM, post #9

moze podam przepis jak udalo mi sie zainstalowac macos 9??

Po przeczytaniu docow pomocy Rzookola,McBarlo i Krashana udalo mi sie instalnac na hd

musisz wyedytowac w molmenu mocos setting
i dac

blkdev: /dev/hda7 -rw -force -boot1

baj Tarnak

[#11] Re: PegXmac na HD?

@tomek, post #1

Dołączam się do pytania... Mi równiez się nie udało, mam już partycję swap (tą która wykorzystuje z debianem), ale nie wiem jak ją wybrać w pegxmac... Dodatkowo mam partycję na MacOS i teraz nie wiem czy potrzebna jest jedna partycja gdzie będzie ten pegxmac i macos czy może dwie na pegxmac i macos?

Czy mógłby ktoś napisać artykuł typu "za rączkę" jak zainstalować ten pakiet?

[#12] Re: PegXmac na HD?

@grxmrx, post #11

Z instalacją na dysk już sobie poradziłem (ale połowicznie...). Rozmawiałem też troche z autorem PegXMac na temat innych problemów, ale to nie ważne w tej chwili.

Problem jest teraz taki, że po zainstalowaniu PegXMac na dysk i po uruchomieniu (boothd) linuks prosi mnie o hasło, próbowałem róznych haseł, począwszy od tego, który dostałem jako zarejestrowany użytkownik do pobrania iso, przez pegasos, root, pass, password i inne. Może ktoś wie jakie to powinno być hasło? Podczas instalacji nie byłem pytany o podanie hasła.

[#13] Re: PegXmac na HD?

@grxmrx, post #12

Udało się zainstalować, problem z hasłem polegał na tym, że system nie wykrywał poprawnie partycji, bo i jak miał wykrywać skoro po zainstalowaniu pegxmac na hd trzeba jeszcze raz uruchomić z płyty, zamontować partycję na której zainstalowało się pegxmac, wejśc np. do midnight commandera i poszukac na tej partycji /etc/fstab, w komentarz dać partycję z hda1, a odkomentować partycje używane przez pegxmac.
Z tego co się dowiedziałem to ta operacja z edycją fstab jest błędem pegxmac, choć nie jest to jakiś większy błąd to jednak warto o tym wiedzieć. Błąd został już wcześniej przez kogoś złoszony i potwierdzony.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem