kategorie: Debian, PowerPC
[#1] DebianPPC
Sciagnolem Debiana 3.1 "Sarge" , pierwsza plyte i
z tej plyty plik Install/power3/vmlinuz-chrp.initrc , nie uruchamia sie ????

Sytuacja jest taka ze ten plik jak tez i zawartosc z tego katalogu skopiowalem na SYSTEM: i zresetowalem pegaza naciskajac Esc
weszlem do Open Firmware i wpisalem komende

boot /pci/ide/disk@0,0:0 vmlinuz-chrp.initrc

kursor zmienil sie w slasha i bacshlasa ( moim zdaniem zaczol sie ladowac)
no i po 3 sekundach kursor wrucil do postaci standardowego mrugajacego
kursora no i dalej juz nic sie nie dzieje .

czytalem opis Instalacji Debiana PPC na pegaza II w dziale programy ,
autor podal tam link z kad nalezy pobrac taki plik na pegaza II , ale ten
link juz jest nieaktualny

Skad wziasc ten plik , aby sie uruchomil na Pegazie I + R9200 + 128RAM

lub ewentualnie co moge zrobic zeby sie uruchomil . A moze ktos by mi

podeslal taki plik

Dzieki
Z powazaniem Piotr Myszkowski :(

[#2] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #1

Ja startuje debiana z pliku vmlinuz-2.6.8-powerpc:

boot vmlinuz-2.6.8-powerpc root=/dev/hda5 s video=radeonfb:1024x768@60

Mam pegasosa2. Mogę podesłać ten plik, ale nie wiem na jaki adres (nie podałeś).

[#3] Re: DebianPPC

@grxmrx, post #2

adres to

papamysz@tlen.pl

i jeszcze pytanko.

czy musze podawac te argumenty czy tez nie ?

a jezeli musze to chyba trzeba zmienic /dev/hda chyba 0 ( zero )

uruchamiajac tylko ten sam plik z partycji SYSTEM: ktora jest botujaca.

jak masz jakies wskazowki to bardzo mile widziane .

Dzieki i pozdrawiam :S

[#4] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #3

U mnie jest hda5 ponieważ jest to partycja, na której zainstalowałem linuksa. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego linuksa na żadnej partycji a masz już jakieś przygotowane dla niego to później przy uruchamianiu już zainstalowanego podasz przy uruchamianiu jej identyfikator, numer czy jak to nazwać ;)
Natomiast przy instalacji takie root=/dev/hda5 (bo u mnie jest to hda5 akurat) jest oczywiście zbędne.

Plik podsyłam choć nie wiem czy to coś da, ale jestem dobrej myśli ;)

[#5] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #3

musisz podac wszystkie argumenty

w serwisie masz tez poradnik - jak zainstalowac debiana na pegasosie

[#6] Re: DebianPPC

@Kwiatki, post #5

On ma już zainstalowanego MOSa, więc najpewniej nie przejdzie z instalacją etapu tworzenie i formatowania linuxowych partycji, bo one przeszkadzają instalatorowi. Przynajmniej tak było w moim przypadku i tak piszą w sieci:

http://powernico.free.fr/linux/linux_install.html

Podobno trzeba wczesniej przygotować te partycje pod Amigą, a później, w czasie instalacji, pod dojściu do etapu przygotowania dysku, przełączyć się na drugą konsolę Alt+F2, i sformatować je z palca. Następnie wrócić do instalatora Alt+F1 i kontunuować instalację.
Robił to ktos w ten sposób?
Mnie się niestety nie udało, ale (nie wiem czy to robi różnicę) instalowałem Debiana prosto z neta.
Teraz zasysam iso-cd.
Btw. tutaj:
http://debian.sh.cvut.cz/debian-cd/3.1_r1/powerpc/iso-cd/
widzę płyty iso, ale jest tego 14 sztuk!!!
Ile pierwszych wystarczy zassać do podstawowej instalacji z jakimś GUI typu KDE ?
[#7] Re: DebianPPC

@R-Tea, post #6

Witam Wyglada na to ze dam chyba sobie spokuj z pruba instalacji Linuxa na Pega I . Bynajmniej na jakis czas az znajde kogos kto by mi chociaz mogl przetlumaczyc ten wontek Instalacji . Nieznam zbyt wystarczajaco dobrze Angielskiego zeby moc sobie sam poradzic z Instalacja . Dzieki i Pozdrawiam saczuneczek PIOTR MYSZKOWSKI

[#8] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #7

Polskiego też nie znasz zbyt dobrze.

[#9] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #1

Witam. Rozumiem że chcesz zainstalować debiana, (mam peg2 ale myśle że u ciebie też zadziała), zabotuj plik z katalogu install/power3/vmlinuz-chrp.initrd z parametrem root=/dev/ram (o tym ostatnim nigdzie nie jest napisane albo za szybko czytałem).
Pozdrawiam.
[#10] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #7

podaj skąd zassałeś tego Debiana. Może stąd -
http://debian.sh.cvut.cz/debian-cd/3.1_r1/powerpc/iso-cd/ ?
pierwsza płyta wystarczy?

podaj, to zassam, spróbuje zainstalować i może ci pomogę.
[#11] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #7

Witam! Czy próbowałeś jeszcze raz z tym linuchem? Kupiłem sobie radeona 9250 i probowałem zainstalować Debiana. Wczorajszy dzień przesiedziałem przed Pegiem i wreszcie się poddałem. ŻADNE kombinacje z różnymi plikami vmlinuz, płytami zciągniętymi z internetu nie przynoszą efektu. Konfig mam taki sam jak Ty. Zadziałał tylko debian na VooDoo 3, ale po zainstalowaniu i próbach zassaniu pakietów z internetu wywalał mi komunikat o niemożliwości zainstalowania tych pakietów i na tym się kończy. Szla mnie trafia, bo mam wreszcie niezłą kartę grafiki i g...o! Na dodatek nie działa na niej wspomaganie 3D w gierkach...

[#12] Re: DebianPPC

@Pero, post #11

cześć

Mam już zainstalowanego Debiana od dłuższego czasu . W następnym tygodniu wyśle
Ci płyty .

Ty sie chwalisz że zmarnowałeś cały dzień , hi hi hi . A ja sie męczyłem chyba ze 5 dni
i kombinowałem aż sie w końcu udało .

ps. bedziemy w kontakcie , jeszcze !

pozdro

[#13] Re: DebianPPC

@Piotr Myszkowski, post #12

To był jeden z wielu dni W tej chili wymieniłem 9250 na 7500 i mam w pełni funkconalny system. Jeszcze tylko linux...

[#14] Re: DebianPPC

@Pero, post #13

Witam

Ja mam R9250 i też mam w pełni funkcjonalny system ( fakt faktem ze o wielu jeszcze
rzeczach i trikach odnośnie systemu , jeszcze niewiem ) .

Ach !!!!! szkoda , że nie ma jeszcze spolszczonej wersji " PEGASOS BOOK " , to mógłbym sobie poczytać i z pewnością wiele sie jeszcze dowiedzieć , a tak lipa ,
nieznam angielskiego w takim stopniu , zebym mógł zrozumieć o co chodzi , więc
pozostaje mi czekac , aż ktoś przetłumaczy , no i czekam ,

Pozdrawiam


[#15] Re: DebianPPC

@Pero, post #11

Hmm moze masz nie wpisane aktualne serwery z ktorymi debian ma sie laczyc przy sciaganiu paczek?
Nazwy pliku nie pamietam cos z apt
mnie rzookol pisal o tym.
sprawdz sobie to,moze pojdzie ;)

[#16] Re: DebianPPC

@AmiChris, post #15

Serwery są wpisane...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem