[#1] apus na a1200
mialem kiedys postawionego debiana jeszcze v2.1 na 68k na apollo ale to byly dawne czasy:)

zmienilem sprzet (twardy, ppc) i dlugo go nie uzywalem, jednak ostatnio zachcialo mi sie ostattniej wersji sarge w wersji na ppc. jakiez bylo moje zdziwienie ze zaraz po:

bootstrap --apus -k vmlinux -r root.bin root=/dev/ram vodeo:amifb:multiscan 60nsram

system staje na czyms takim jak:

bogl: unknown screen type 1, no i leci sobie ta linijka tyle razy ze zaraz zawala caly ekran

probowalem juz roznych kerneli i wersji debiana od 2.0 do ostatniej i nic

aha sprawdzilem tez wersje 68k i to samo (ten sam komunikat)

mysle, ze klopotem jest chyba sam blizard, bo na apollo choc 68k nie bylo zadnych problemow, ale pamietam ze 3.0 nie chcial sie instalowac.

co do blizarda to jest to 040/25 (made in USA) przetaktowana na 33 i ppc 200, poza tym mam 128 ram'u 60 ns, no i partycje sa w pierwszych 4gb twardego.

sprawdze jeszcze bez przetaktowania, ale nie prognozuje jakis efektow
[#2] Re: apus na a1200

@grzes_zab, post #1

Masz podobny problem co ja. RedHeat 68k z ktorejs plyt MA chodzi, natomiast DebianPPC nie. Sa jakies problemy z kernelem. Niektore sie w ogole sie nie odpalaja a niektore "panikuja".

Mam Blizzarda z SCSI (nie uzywam SCSI i wylaczylem w BootMenu) Karta jest przetaktowana oscylatorem 80 MHz.
[#3] Re: apus na a1200

@grzes_zab, post #1

Miałem debiana ppc potato na aga i bvision i chodził całkiem znośnie, po update do woody przestało się uruchamiać sporo pakietów i dałem sobie z tym spokój.
[#4] Re: apus na a1200

@Sylwester, post #3

a jeszcze jedno, wie ktos z ktorego mirrora scagnac wersje sarge-ppc ale z kernelem na apus'a a ni tylko na pegasa?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem