[#1] SFS, EXT3
1. Podobno Linux nie zaczai amigowej partycji SFS, bo SFS nie robi RDB czy lub robi jakiś całkiem inny blok startowy w innym miejscu. Czy to prawda?

2. Czy AmigaOS/MOS może cztać/pisać do linuxowej partycji ext3 ?
[#2] Re: SFS, EXT3

@R-Tea, post #1

Ad2: Może. Zainteresuj sić EXT2FileSystem pod AmigaOS.
[#3] Re: SFS, EXT3

@R-Tea, post #1

R-Tea, ty newsów nie czytasz? Marek Szyprowski rozwija sterownik dla systemów plików EXT2 i EXT3. Ostatnio nawet zapis jest już obsługiwany.
[#4] Re: SFS, EXT3

@mailman, post #3

Aktualnie nie mam w domu neta, więc czytam tylko czasami rano w pracy, tak jak teraz.
Ale fakt, mea culpa że nie przeszukałem najpierw newsów PPA
Właśnie sobie poczytałem wszystkie newsy Marka.
thx

a odnośnie mojego pierwszego pytania, to już wiem (marcik pisał w komentach) że Debian i Gentoo mają to w jądrze. Jest też ponoć jakiś sterownik do SFS pod Linuxem, mcbarlo z tym walczył.

Czy jest odczyt i zapis czy tylko zapis?



Ostatnia modyfikacja: 05.09.05 11:04
[#5] Re: SFS, EXT3

@R-Tea, post #4

Odczyt i zapis. I stworzyla go ta sama osoba ktora umozliwila odczyt EXT3 czy XFS na MOSie/AOSie :)
[#6] Re: SFS, EXT3

@R-Tea, post #1

[...]Podobno Linux nie zaczai amigowej partycji SFS, bo SFS nie robi RDB czy lub robi jakiś całkiem inny blok startowy w innym miejscu. Czy to prawda?[...]

Wkompiluj sobie w jądro obsługę amigowego RDB i obsługę SFS'a - ja zrobiłem tak pod Debianem na x86.

[#7] Re: SFS, EXT3

@CzAjA, post #6

Wkompiluj sobie w jądro obsługę amigowego RDB i obsługę SFS'a - ja zrobiłem tak pod Debianem na x86

Kompilowałem jajko na PPC, po 40 minutach rzeźbienia wywalało błąd i nigdy nie dobrnąłem do końca, ciekawe jak długo kompiluje się jądro na m68k.

[#8] Re: SFS, EXT3

@Sylwester, post #7

Musisz odpowiednio skonfigurować jądro.

[#9] Re: SFS, EXT3

@marcik, post #5

wkompilować obsługę SFS w jądro czy użyć sterownika Marka? co lepsze?
[#10] Re: SFS, EXT3

@R-Tea, post #9

Najlepiej mieć jedno i drugie - najwygodniej :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem