[#1] Instalacja Gentoo na Peg1
Czy ktos z Was probowal zabootwac Gentoo 2005.1 (minimal CD) na Peg1? Kiedy wpisze w OF to co doradzaja w handbook nie dziala.

Probowalem tez tak: boot /pci/cd /boot/menu(lub pegasos) i niestety twierdzi, ze nie ma takiego pliku na plycie. Komenda ls sprawdzialem jednak, ze takie pliki tam sa.

Moze lepiej przegrac kernele z plytki na partycje z boot.img? Tylko czy to pomoze?
[#2] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@mcbarlo, post #1

To odpowiem sam sobie. :) Nalezalo zgrac kernel na dysk i z niego odpalic. Poszlo bezbolesnie.

Dodalem pytanie z odpowiedza do FAQ zeby nie kopac potem po forum w razie podobnego problemu
[#3] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@mcbarlo, post #2

To ja ma pytanko, rozumiem ze gento teraz w calosci masz na dysku i sie uruchamia z niego i jakiego masz radeona bo aj probowalem to gento live dvd uruchomic na radeonie 7500 i zaladowal sie do bootscreena i tyle.

I jeszcze jedno moze mniej zwiazane z tematem ale w którym menu jest odnośnik do FAQ bo jakos nie moge znaleść

[#4] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@mcbarlo, post #1

Też mam pega1 ale z voodoo3, czy na tym konfigu mam jakieś szanse na uruchomienie gentoo? Opcja video ma takie przełączniki radeonfb, rivafb, atyfb, aty128 or ofonly, domyślam się że voodoo3 nie jest obsługiwane. A może jednak?
[#5] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@DarQo, post #4

Na 100% Gentoo obsluguje Voodoo (sa nawet od tego specjalne flagi USE). Sproboj paramter tdfxfb do video. W zasadzie powinno dzialac w ogole bez video.

Stawialem Gentoo na o wiele slabszych maszynach niz Peg1 i dzialalo. To nic innego jak Linux w koncu... :)
[#6] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@Pawel Kobylarz, post #3

Mam Radeona 7500. Jeszcze mi nie stoi na dysku. Na razie skonczylem na stage1. Zaraz bede dalej instalowal.

Z LiveDVD niz korzystalem, bo nie mam DVD. :) Uzylem minimal CD (okolo 70MB)

Link do dzialu FAQ jest w lewym menu i nazywa sie "Amiga FAQ"
[#7] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@mcbarlo, post #6

mcbarlo napisał(a):

> Mam Radeona 7500. Jeszcze mi nie stoi na dysku. Na razie
> skonczylem na stage1. Zaraz bede dalej instalowal.

W takim razie jak skonczysz to poinforkuj czy działa.

> Z LiveDVD niz korzystalem, bo nie mam DVD. :) Uzylem minimal CD
> (okolo 70MB)

A mozesz podac zkąd tącd pobrać

> Link do dzialu FAQ jest w lewym menu i nazywa sie "Amiga FAQ"

Ha no jest ale tylko wtedy gdy mam wlaczone boczne menu a ja go nie uzywam i co wtedy , niema ani w gornym menu nawet w opcjach zeby tam dodac, a ani w tym rzokladanym po lewej, chyba ze ja jestem trohce... i nie widze

[#8] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@Pawel Kobylarz, post #7

Wlasnie skonczylem instalacje Gentoo z Xami. Troche bylo z tym zachodu i duuuuzo gapienia sie w kompilujace gcc .:)

Dziala bardzo ladnie, sporo szybciej niz Debian. Tylko z dwoma pamieciami nie podchodz nawet. Zaraz sie bedzie wieszalo. Nawet sie nie uda boostrapu zrobic.

Co do plytki instalacyjnej to jest na gentoo.org (z lewej klik na mirrors).

FAQ pewnie dodamy do gornego menu. :)
[#9] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@mcbarlo, post #8

mcbarlo napisał(a):

> Wlasnie skonczylem instalacje Gentoo z Xami. Troche bylo z tym
> zachodu i duuuuzo gapienia sie w kompilujace gcc .:)

To super, pod koniec grudnia jak bede w domu to spruboje u siebie zainstalować :) , a moze być rozszerzył FAQ o jakieś ważne infoormacje ktore sa niezbedne podczas instalajcji ;)

> Dziala bardzo ladnie, sporo szybciej niz Debian.

To cieszy :D

Tylko z dwoma
> pamieciami nie podchodz nawet. Zaraz sie bedzie wieszalo. Nawet
> sie nie uda boostrapu zrobic.

Z tym nie ma problemu mam jedną kość 256MB.

> Co do plytki instalacyjnej to jest na gentoo.org (z lewej klik
> na mirrors).

Już ściagam, dzięki.

> FAQ pewnie dodamy do gornego menu. :)

Fajnie by było :D

[#10] Re: Instalacja Gentoo na Peg1

@Pawel Kobylarz, post #9

W zasadzie to Pegasos jest ujety w Gentoo Handbook, wiec nie ma problemu z instalacja. Idziesz prosciutko krok po kroku.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem