[#1] ubuntu i hasło roota
W trakcie instalacji Ubuntu 5.10 na Pegu pojawia się błąd i gdy kliknę OK proces instalacyjny ulega przerwaniu i ładują się X-y. Mogę się zalogować jako użytkownik, bo o niego pytał instalator jednak nie znam hasła roota, bo nie doszedłem podczas instalacji do momentu ustawiania hasła dla roota :(. Wogóle to dosyć dziwne, że mimo nieudanej instalacji i bez ustawienia hasła dla roota system się uruchamia i działa normalnie...
Czy jest w Ubuntu jakieś domyślne hasło roota?

[#2] Re: ubuntu i hasło roota

@tomek, post #1

W ubuntu nie ma uzytkownika root. Aby dostac uprawnienia superusera wystarczy wpisac "sudo -s" haslo dla usera i bedziesz mial uprawnienia roota (domyslnie prawo do zrobienia tego ma tylko pierwszy stworzony user, kolejni musza miec dodawane recznie to prawo).
[#3] Re: ubuntu i hasło roota

@marcik, post #2

wielkie dzięki :)

[#4] Re: ubuntu i hasło roota

@tomek, post #3

A ja Ci polecam forum o Ubuntu http://ubuntuforums.org/ z doświadczenia wiem, że wiele ciekawych postów można tam znaleźć ;) A tak poza tym to gratuluje wyboru, Ubuntu jest naprawdę przyjemniuśki :P



Ostatnia modyfikacja: 27.11.05 03:14
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem