[#1] Linux i KDE
Witam !

Mam następujący problem z Debianem. Otóż ostatnim czasy instalowałem pewien program, który domagał się nowszych wersji pewnych bibliotek w usr/lib/ (bibliotek do obsługi png)
Dograłem je więc ręcznie (nadpisując stare wersje) korzystając z binarek. Po tej operacji ekran stał się czarny i jedyne co mogłem zrobić to hardware'owy reset. Potem po zalogowaniu próbowałem uruchomić środowisko graficzne poprzez startx powitał mnie ekran z napisem w górnym rogu, że nie może zainicjować kdeinit i żebym sprawdził poprawność instalacji KDE. No i jestem w kropce. Pytanie do linuxowych userów, ja w tym temacie mam niewielką wiedzę: jak to w najprosztszy sposób naprawić ? (proszę o łopatologiczne wyłożenie problemu krok po kroku) Potrzebna będzie ponowna istalacja ?
dzięki !
[#2] Re: Linux i KDE

@yackar, post #1

Napisz ldconfig , a potem ldd `which kdeinit` i wklej wynik.

pozdrawiam

PS.
W linuksie bardzo rzadko trzeba przeinstalowywac system. W wiekszosci przypadkow da sie naprawic, w Twoim na 100% obejdzie sie bez instalacji.
System dziala, nie dziala tylko KDE.



Ostatnia modyfikacja: 14.03.06 14:41
[#3] Re: Linux i KDE

@pjk, post #2

dzięki spróbuję !
[#4] Re: Linux i KDE

@pjk, post #2

TYlko jeszcze jedna rzecz. Gdzie mam wkleić ten "wynik" ?
[#5] Re: Linux i KDE

@yackar, post #4

Tutaj. Zobaczymy co jest grane.

Pozdrawiam

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem