[#31] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Kaczus, post #30

Siemanko
Juz instalowalem kilka razy tego debiana i nadal nic. Ponizej przedstawiam podzial partycji wg. instalatora debiana

Ide1 master(hda)-82.0GB Maxtor 6y080L0
9.9MB wolna przestrzen
nr1 425.2MB B affs1 Boot0
nr2 9.5GB B ext3 Linux
nr3 445.2MB F Przestrzen wymiany dhx1 Przestrzen wymiany
nr4 6.3GB asfs hd0
nr5 13.6GB asfs hd1
nr6 12.6GB asfs hd2
nr7 37.7GB asfs hd3
2.3GB wolna przestrzen

Ide1 slave (hdb)-40.0GB ST340016A
4.1MB wolna przestrzen
nr1 40.0GB asfs seagate

wpisuje boot:1 boot/vmlinuz-2.6.15-1-powerpc root=/dev/hda2 (jak nakazuje installer na koncu instalacji) i wyskakuje: error: filesystem not supported. Jesli ustawie automatyczne ustawianie partycji i debian sam to zrobi wg. wlasnego mniemania :D po wpisaniu boot:1 boot/vmlinuz-2.6.15-1-powerpc root=/dev/hda2 wywala komuniakat: dos partition:unknown partition 1, boot/vmlinuz-2.6.15-1-powerpc root=/dev/hda2 .
Wymyslcie cos bo 6 raz mi sie nie chce instalowa linuxa.
[#32] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Arbuz, post #31

Linuksa masz na partycji nr 2 a wpisujesz w linijce statującej boot:1, czy nie powinno być boot:2 lub coś analogicznego?

[#33] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Arbuz, post #31

jak juz wczesniej pisalem, pewnie nie akceptuje tego filesystemu, wiec jadro przegraj na partycje z bootimagami i stamtad bootuj

[#34] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Kaczus, post #33

A to jaderko to przegrac z plyty? Moze byc na partycje MOS-a z systemem? A co do botowania to podalem przyklad jak kazal mi debian sie botowac przy takich ustawieniach jesli wrzucilem samoustawianie wszystkich partycji linuxowych. Bo z tego co wypisywal instaler to jadro wrzucil na partycje z linuxem gdzie jak widac na powyzszym przykladzie nie mam dostepu



Ostatnia modyfikacja: 31.05.06 18:25
[#35] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Arbuz, post #34

przegraj to jadro na partycje z boot image'ami. mozesz uzyc do tego
celu morphosa...

[#36] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Kaczus, post #35

Sorki za moją niewiedzę ale
1)niestety nie wiem jaka jest pełna nazwa kernela więc nie wiem czgo mam szukać na płycie (z nazwą kernel jest kilka plików)
2)jeśli już przegram jadro na partycje z Mosem to startować jak?
Mam nadzieję że nie wkurzają was te moje pytania :D :D :D
[#37] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Arbuz, post #36

1. Niewiem czy na płycie znajdziesz ów kernela, np. w ubuntu tworzy się on podzczas instalacji. Nazwa powinna brzmieć np. vmlinuz-2.6.12-9-powerpc.
2. Bootujesz w sposób np. boot hd:0 vmlinuz-2.6.12-9-powerpc root=dev/hda5.

Narazie nie mam linuxa zainstalowanego, próbowałem Debiana, Ubuntu, Kubuntu, Debian chodził najszybciej :D, ale znowu nie było dźwięku :) Gentoo też próbowałem, ale poległem gdyż niego nieda się zainstalować bez internetu (wtedy jeszcze nie miałem), instalacja w konsoli też nie przypadła mi do gustu :).



Ostatnia modyfikacja: 03.06.06 19:41
[#38] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Korni, post #37

Nie było dźwięku w Debiane?
Może wystarczyło dodać użytkownika do grupy audio (czyli: adduser nazwaużytkownika audio) ?
[#39] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@nex_t, post #38

Niewystarczyło. Kernel nie ma obsługi nowszej ALSY lub coś podobnego. Jednak można temu zaradzić, Krashanowi się udało :)

[#40] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Korni, post #39

Dziwne, mam Debiana (3.1) i z dźwiękiem nie było problemu - zarówno na jądrze 2.6.8, jak i po kompilacji na nowszym.
[#41] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@nex_t, post #40

Niewiem, pewnie ALSA nie obsługiwała SigmaTela 9766.

Dodam też, że na OSS też sprawdzałem i również była cisza.

Kawałek loga :)

Korni: Z dźwiękiem było krzywo, musiałem skompilować nową alsę.

:D

[#42] Re: Jest juz dosc dobrze(albo nie)

@Korni, post #39

Zaraz zaraz, ja zawsze mialem dzwiek pod debianem...

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem