[#1] Uruchamianie Debiana ??
Witam
Zainstalowalem sobie debiana na pegazie, siedzi sobie na partycji DH9, co dokladnie musze wpisac w OF zeby mi sie uruchomil, wpisywalem tak jak pisze w pegasos book ale nie dziala :(

[#2] Re: Uruchamianie Debiana ??

@QUAD, post #1

Tam są różne niuanse, jeżeli chodzi o nr partycji. Debian jak kończy się instalować podaje właściwe komendy uruchomieniowe (do autoboot i do ręcznego wpisywania) - nie zanotowałeś sobie? I druga rzecz, którego debiana zainstalowałeś, tzn. czy wpisujesz właściwą wersję kernela?

[#3] Re: Uruchamianie Debiana ??

@Kitech, post #2

zanotowalem sobie nazwe kernela ale jakos mi to nie dziala :P niewiedziec dlaczego, jak bede w domu to napisze dokladnie co wpisuje moze wtedy bedzie latwiej dojsc do tego gdzie robie blad

[#4] Re: Uruchamianie Debiana ??

@QUAD, post #3

zamontuj partycje linuxową pod mosem i przegraj kernel linuxa na partycje startową komputera i zmien nazwe na np. lin - bedziesz miec krótszą ścieżkę do wpisywania i mniej mozliwosci popełnienia błędów

[#5] Re: Uruchamianie Debiana ??

@rzookol, post #4

ok bede kombinowal jak zamontowac partycje w EXT3 :)

[#6] Re: Uruchamianie Debiana ??

@QUAD, post #1

nie moge sobie poradzic z zamontowaniem partycji w ext3 :( wpisalem "makemountlist dh9: >devs:dosdrivers" wywalilem pierwsza i ostatnia linijke, skopiowalem do katalogu L:ext2filesystem i jak pisze mount dh9: to wyswietla sie cos takiego "Mount: object already exists"

[#7] Re: Uruchamianie Debiana ??

@QUAD, post #6

nie nazywaj urządzenia logicznego nazwą urządzenia fizycznego (w tym wypadku partycji)

czyli zmień nazwe dosdrivera na np: tux albo linux

[#8] Re: Uruchamianie Debiana ??

@rzookol, post #7

poddaje sie na dzisiaj :( moze jutro mi sie uda

[#9] Re: Uruchamianie Debiana ??

@QUAD, post #8

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem