[#1] Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...
Znowu mam kilka pytań.
Jak instalowałem FC6 na wszelki wypadek wypiąłem Dysk z MOS-em. Na tym twardym co został zainstalowałem FC6 i było pięknie. Uruchamiało się toto poleceniem
"boot hd:0 /yaboot/yaboot conf=hd:0,/yaboot/yaboot.conf''
(THX Kitech)
Wszystko działało pięknie i nadszedł czas kiedy musiałem podpiąć dysk z MOS-em. I nie wiem jak teraz mam uruchomić FC6 niestety. Dysk z FC6 jest jako Slave na taśmie z dyskiem od mosa na drugiej taśmie jest DVD. próbowałem wpisywać nawet "boot /pci/ide/disk@0,1:0/yaboot/yaboot conf=/pci/ide/disk@0,1:0,/yaboot/yaboot.conf"
i uruchamia się coprawda FC ale tak jakby bez configu(np. brak możliwości zmiany rozdzielczości ekranu, jest tylko 800x600 i 640x480).
Jakby ktoś mógł mnie oświecić byłbym zobowiązany.
A drugie moje pytanie doyczy instalacji dodatkowego softu na FC (przypominam że nie mam do pega podłączonego netu)
Ściągam odpowiednie pliki .rpm i wyskakuje że nie może sprawdzić wersji oprogramowania. Czy potrzebny jest do instalacji net? Bo chciałbym sobie np. odtworzyć mp3 czy jakiś film a nie ma kodeków.
No i to na tyle.
THX za ewentualną pomoc
[#2] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #1

Brak reakcji?
[#3] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #2

Nie zdziwilbym sie. Linux, czyli internetowy system bez internetu brzmi...niedumnie :)
Wepnij do grzyba druga sieciowke i udostepnij net Pegazowi :)
[#4] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Andrzej Drozd, post #3

Andrzejku jak cię broniłem kiedyś na Execu to mi nie odpisywałeś takich farmazonów. Jak mogę podłączyć net nawet przez sieciówkę jak w domu (koło Wa-wy gdzie mieszkam tymczasowo nawet nie mam telefonu i nie mam mieć zamiaru) A tak poza tym to Linuch mi był potrzebny tylko do Open Ofisa of kors. Nadal czekam na odpowiedź bo mi się nie chce znowu rozbierać Pegaza aby wyłączać jeden twarty przełączać zworkę tym bardziej że kupiłem sobie obudowę typu microATX i uwierz że tam jest mało miejsca na manewry typu odkręcanie śrubek od twardego.
Pozdrawiam
[#5] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #2

"boot /pci/ide/disk@0,1:0/yaboot/yaboot conf=/pci/ide/disk@0,1:0,/yaboot/yaboot.conf"

Czy ten przecinek po "disk@0,1:0" ma byc czy nie?
Bo jesli nie, to moze dlatego nie wgrywa Ci konfigu.



Ostatnia modyfikacja: 29.11.06 19:18
[#6] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #4

gdzie mieszkam tymczasowo nawet nie mam telefonu i nie mam mieć zamiaru

Aha, no myslalem ze jak masz net, to Pegaz tez jest obok i ze mozna go podlaczyc.
[#7] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #4

Andrzejku jak cię broniłem kiedyś na Execu to mi nie odpisywałeś takich farmazonów

Wszyscy zgupielsmy przez te wieczne wojny, a Ty, odkad masz Pegaza, bardzo rzadko pojawiasz sie na forum :)
A Exec. Wpadam tam teraz raz na tydzien. Na ACP raz na miesiac (moze na 3) :)
[#8] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Norbert, post #5

Przy jednym dysku wpisanie boot hd:0 /yaboot/yaboot conf=hd:0,/yaboot/yaboot.conf odpala wszystko elegancko. Nie wiem moze zle wpisuje ktory to dysk? Jak instaluje FC pokazuje ze instaluje na dysku hda lub hdb a te oznaczenia nie dzialaja w OF-ie.
[#9] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Norbert, post #5

Panowie działa i już problemu niema. Po prostu za kazdym razem powielałem jeden błąd. BRAK SPACJI przed /yaboot powodowało że nie wgrywał się konfig. THX za Pomoc
Pozostał jeden problem jak instalować nowy soft. Reszta w moim poście na początku.
Pozdrawiam
[#10] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Arbuz, post #9

Witam

Dzisiaj zaszedłem do sklepiku prasowego " KOLPORTER " i na regale z prasą komputerową leżało świeżutkie wydanie " Easy Linux " nr 2/2006 , a w niej opisane WSZYSTKO na temat Fedora Core 6 , cena gazety ( jak na gazete to to nie wygląda , raczej na małą książeczke ) jest dość niska bo 28 zł . Jest z płytką a na niej bardzo
dużo nowiutkiego softu ( np: KDE ver. 3.5 i GNOME ver.2.16 i wiele , wiele innych programów ) polecam .

pozdro OK

[#11] Re: Fedora, uruchamiani i coś jeszcze...

@Piotr Myszkowski, post #10

tylko ze te paczki pewnie sa dla x86 skompilowane.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem