[#1] Debian i karta TV.
Czołem.
Ładnie niektórzy napisali, że oglądają TV w pegasosie pod MOSem. Ja tymczasem chciałbym (na pegu oczywiście) uruchomić kartę TV pod Debianem (4.0). Googluję już parę godzin i jestem coraz bardziej głupi. Może ktoś wie coś w tym temacie!
Pozdrawiam.

P.S.
Może to istotne: kartę TV włożyłem w sloty dopiero po instalacji Debiana.



Ostatnia modyfikacja: 03.08.07 23:21
[#2] Re: Debian i karta TV.

@Kitech, post #1

Nie miałem nigdy Debiana ale w FedoraCore6 istotne jest to Najpierw podłączasz a potem instalujesz
[#3] Re: Debian i karta TV.

@Arbuz, post #2

Dziwne te wasze linuksy. ;)

Wsadzasz, kompilujesz jądro ze v4l, instalujesz program do oglądania tv (mplayer styknie) i tyle. Nie trzeba cudować i instalować wszystkiego na nowo, albo inne cudaczne cuda rodem z windowsa. ;)

[#4] Re: Debian i karta TV.

@UZi, post #3

Sam jesteś trochę dziwny ;) jak myślisz że każdy wie co to jest i jak się robi kompilację. Mnie na przykład to nigdy nie interesowało. Owszem jakiś problem jest jeśli od razu nie ma karty tv tylko trzeba zrobić reinstall ale FedoraCore używam tylko żeby mieć Ołpen ofisa i nagrać (przegrać jakieś DVD których MOS nie łyka) więc nie mam żadnego aby sobie zrobić ponowną instalkę.
[#5] Re: Debian i karta TV.

@Arbuz, post #4

Tia...

Pierwsza odpowiedź google na "problem" instalacji karty tv pod linuksem:
http://newbie.linux.pl/?id=article&show=63

Jakby co, to jest link z google:
http://www.google.com/search?rls=pl&q=konfiguracja+karty+telewizyjnej+linux

[#6] Re: Debian i karta TV.

@UZi, post #5

Thx!

[#7] Re: Debian i karta TV.

@UZi, post #5

Hm.. widze potrzebe zatrudnienia google operatora dla userow ppa.

[#8] Re: Debian i karta TV.

@tygrys, post #7

Hm.. widzę potrzebę zatrudnienia fachowca do tłumaczenia, co to jest odpowiedź na temat.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem