[#1] Debian4, pokopane
Ściągnąłem kdecd1 oraz cd2. Instalacja przebiegala sprawnie do momentu gdy nadszedl czas uruchomienia KDE. Loguje się, wpisuje startx. X-y ladnie startuja, na ekranie pojawia się okienko konsoli. Wpisuje startkde, klops nie ma takiej komendy. Loguje się na roota, próbuje apt-get install kde, też coś psioczy, odpalam aptitude, zaznaczam wszystkie pakiety z tych dwóch płytek, instaluję wszystko. Wpisuje startx, pojawia sie okienko konsoli, startkde nie ma takiej komendy. Na moje oko wygląda to na to, że ta cała płyta KDECD1 to jakiś syf. Może ktoś wie jak odpalić KDE? Jeśli nie to chyba spróbuję zainstalować z normalnej płyty CD1 z domyślnym gnomem...

[#2] Re: Debian4, pokopane

@Korni, post #1

A masz zainstalowane inne środowisko graficzne, czy tylko to KDE? I czy masz zainstalowane GDM?



Ostatnia modyfikacja: 30.09.07 21:59
[#3] Re: Debian4, pokopane

@AS, post #2

Tylko KDE. Próbowałem instalować gdm czy nawet kdm, ale wygląda na to, że nie ma w ogóle tych pakietów na tych płytkach. Aptiude i apt-get przy próbie instalacji KDE też coś wypisywało, że brak jakichś pakietów. Dla mnie jest to niezrozumiałe, jak przy posiadaniu płytki KDEcd1 nie można uruchomić KDE. Debian 3.1 tak nie świrował.

[#4] Re: Debian4, pokopane

@Korni, post #3

Albo masz źle ustawione respozytorium do płytek, albo masz skopane dane na płytkach. Ja instalowałem Debiana 4 z płytki minimalnej, a wszystko pobrałem z sieci. Spróbuj ustawić respozytoria na serwery i zainstaluj KDE z sieci:

apt-get install kde x-window-system x-window-system-core xserver-xfree86 kde-i18n-pl gdm mc gpm xlibmesa-dri alsa-base alsa-oss alsa-utils

do tej pory to działało i na PPC i na x86.


Ps. acha, przyszło mi do głowy, może nie masz wszystkich pakietów do X-ów. Komenda powyższa powinna pomóc, bo dogrywa wszystkie potrzebne pakiety.



Ostatnia modyfikacja: 30.09.07 22:16
[#5] Re: Debian4, pokopane

@AS, post #4

Repozytorium jest dobrze ustawione, md5 się zgadza, napęd CD również jest dobry. Spróbuję jeszcze pociągąc płytkę CD1 z Debianem i zainstalować od nowa, do netinstalla jakoś mnie nie ciągnie.

[#6] Re: Debian4, pokopane

@Korni, post #5

U mnie z neta zainstalowało się bardzo dobrze i dość szybko. Ale jak będziesz ponawiał instalkę to niezapomnij dodać tych płytek, jak się zapyta o dodatkowe płyki z programami.

[#7] Re: Debian4, pokopane

@AS, post #6

W odróźnieniu od 3.1 przy 4.0 instaler nie pytał się o dodatkowe płyty... Później sam dodałem przez apt-cdrom. To kdecd1 z pewnością jest pokopane .

[#8] Re: Debian4, pokopane

@Korni, post #7

Trudno mi powiedzieć, gdyż 3.1 instalowałem z płyty dość dawno temu, a obecne wersje (w tym Debiana 4) przez sieć. Nie pamiętam już które wersje Linuxa jak się instaluje, ale wydawało mi się, że w 4 też (nawet przy netinstall) przypomina się o innych płytkach.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem