[#31] Re: Jakie distro

@wali7, post #30

No cóż, susła na Pegu głównie spowalnia brak 3D(otwarte sterowniki nie
chodzą z moim Radkiem), beagled(który jest naprawdę killerem bo patrz
dalej) i wolna pamięć. Ale jak się trochę powalczy, to da się zrobić
tak żeby to chodziło i to nawet znośnie(W porównaniu do Athlonów XP w
okolicach 2000+), no ale szybki to on nie jest...
A jeśli chodzi o 10.3, to ja sobie poczekam z tydzień, poczytam co
ludzie będą pisali na Powerdeveloper(oraz ewentualnie czy ty nie
będziesz zgłaszał jakiś problemów :P ) i sam się zabiorę za
ciągnięcie. Potem to już tylko, update, "zwalczyć" multimedia i można
w spokoju czekać na 10.4. ;)
[#32] Re: Jakie distro

@Kaczus, post #1

Jeśli ma chodzić poprawnie na Pegu i nie chcesz Debiana, ani kompilacji (Gentoo odpada), to zainteresuj się YellowDogiem. Jest to wersja specjalnie pisana pod PPC. Nie testowałem najnowszej wersji, tylko 4.1. Ale z 10 dystrybucji, które postawiłem na Maku PPC ta zainstalowała się najpoprawniej. Na Pegu mam Debiana 4 i ze względu, że chodzi popranie, nie instalowałem innych dystrybucji, zwłaszcza, że inne nie obsługują 3D na Pegu.
Jeśli chodzi o YellowDoga to obsługuje Pega (czym, się chwalą twórcy), instaluje się graficznie, a resztę trzeba potestować. Dystrybucja chyba nie jest zła jak się nią zaintersowało Sony i wpakowało do "trójki".



Ostatnia modyfikacja: 05.10.07 02:02
[#33] Re: Jakie distro

@AS, post #32

AS napisał(a):

> kompilacji (Gentoo odpada), to zainteresuj się YellowDogiem.
Przepraszam, ale jakiej kompilacji? Obrazy "Stage 4" są już od dawna
dostępne na Pega, więc to chyba wtedy, jak ktoś chce się pobawić, albo
chce przetestować nowy RAM czy n.p. UPS... ;)
A co do YellowDoga, to rzeczywiście mógłby być, ale jeśli mnie pamięć
nie myli to ktoś zgłaszał z nim jakieś problemy na powerdeveloper. Ale
pewien nie jestem, bo w sumie mnie YDL nigdy nie interesował...
Na wszelki wypadek, przed instalacją radzę jednak poczytać pd.org(i to
w sumie dotyczy każdego distro instalowanego na Pegu).
[#34] Re: Jakie distro

@Torn, post #25

Haha i miałem rację(jeśli kogoś to interesuje jeszcze). :P ;)

Pierwsze ISO jest skopane:
http://www.powerdeveloper.org/forums/viewtopic.php?t=1392
i twierdzi, że inst32 jest "image is of unknown format".
Jeśli ktoś już ściąga to może już przerwać i czekać na poprawkę, a jak
ktoś ma szybkie łączę i już ma, to będzie musiał pociągnąć raz
jeszcze, jak poprawią.
[#35] Re: Jakie distro

@Torn, post #33

Gdzie jest to stage4? Przydałoby się też kilka hintów dotyczących instalacji, na powerdeveloper wiele o tym nie pisze, a pegasosbook odnosi się do starszej wersji. :)

[#36] Re: Jakie distro

@Korni, post #35

Więc tak, w pewnym momencie OpenSuSE 10.1 mnie nieco wkurzył - wtedy przyglądałem się Gentoo, ale to było za czasów 2006.1(albo nawet 2006.0). Wtedy obrazy stage 4 były dostępne, ale nie na wiele by ci się przydały, bo IIRC ty masz 750Cx, a one były prekompilowane dla Pegów z 7447.
Kiedy odpisywałem AS-owi, to założyłem, że skoro wtedy były, to teraz też są, ale krótki rzut oka na mirrory Gentoo, pokazuje, że się najprawdopodobniej pomyliłem.
Co do hintów, to jest manual - obejmuje również Pagaza.
A tak ogólnie, to polecam OpenSuSE 10.3 - bardzo fajnie śmiga na Pegu.
[#37] Re: Jakie distro

@Torn, post #36

Jak ja instalowałem Gentoo swego czasu na Maku, to nie znalazłem "gotowca", tylko musiałem dokonać kompilacji w/w Linuxa (zresztą kilku znajomych miało to samo, łącznie z wypowiedzią jednego, że Gentoo na Pegasosie I kompilowało mu się 3 dni). Zdziwiłem się więc Twoją wypowiedzią, ale człowiek nie jest nieomylny, więc myślę sobie, że może coś tam ułatwili. Jednak jak popatrzyłem teraz, to jednak nie. Moja wypowiedź odnosiła się do pytania z postu 1, gdzie Kaczuś zakłada, że nie chce mieć Linuxa kompilowanego i tu w zamyśle ma Gentoo (bo chyba ono tylko tak się instaluje). Szkoda, bo 3 dni i miałby dobrego Linuxa na Pegososie. Nie chce też Debiana - chyba najlepiej/w pełni obsługującego Pegasosa, więc poleciłem YellowDoga.

[#38] Re: Jakie distro

@Torn, post #36

Nie śmiga OpenSuse bo jak pisałeś jest zwalone iso (sprawdziłem i boleśnie się przekonałem 5dni ściągania i płyta poszło do kosza)
[#39] Re: Jakie distro

@Arbuz, post #38

Pisałem również, że wystarczy(n.p. pod MOSem) skopiować sobie z płyty plik inst32 z katalogu suseboot na HDD(n.p. partycję boot jeśli się taką ma :P ) i z niego odpalać z płytą włożoną do napędu.
Niestety, to jest problem z SF/OF, który ma nie w pełni zaimplementowany ISOFS, także innego ISO niż to które już jest, nie będzie...
[#40] Re: Jakie distro

@Torn, post #39

Dzięki. To jeszcze napisz jak ma wyglądać składnia botowania tego pliku z HDD. Bo nie wiem
[#41] Re: Jakie distro

@Arbuz, post #40

Niestety, ale nie wiem jak wygląda twój rozkład partycji, więc dokładnie Ci pomóc nie mogę, ale najłatwiej będzie skopiować sobie inst32 w to samo miejsce w którym masz boot.img MOSowy i wtedy poprostu wpisujesz to samo, co do zbootowania MOSa, tylko zamieniasz "boot.img" na "inst32" i nie dodajesz "ramdebug".
P.S. pamiętaj, żeby mieć płytę w napędzie, bo inaczej SuSE nie znajdzie zródła instalacji.
[#42] Re: Jakie distro

@Torn, post #41

Pierwsza partycja na pierwszym dysku to boot0(unit0) gdzie mam MOS-a i inst32. Instaluję linucha na drugim dysku (unit1).
MOS startuje automatycznie lub jak wpiszę boot. Więc nie wiem jak mam pisać ową składnię.
[#43] Re: Jakie distro

@Arbuz, post #42

Spróbuj:
boot hd:0 inst32
albo:
boot /pci/ide/disk@0,0:0 inst32
(sorry, ale nie chce mi się dokładać dysku do Pega, żeby sprawdzić czy
alias hd będzie działał gdy masz więcej niż jeden dysk).
Aha, tak generalnie to(IIRC):
/pci/ide/disk@0,0 = Pierwszy dysk(master) na pierwszej linii IDE
/pci/ide/disk@0,1 = Drugi dysk(slave) na pierwszej linii IDE
/pci/ide/disk@1,0 = Pierwszy dysk(master) na drugiej linii IDE
/pci/ide/disk@1,1 = Drugi dysk(slave) na drugiej linii IDE
do tego dodajesz po dwukropku numer partycji(zaczyna się od zera),
n.p.:
/pci/ide/disk@0,0:0 = pierwsza(zerowa ;) ) partycja na pierwszym
dysku(master) na pierwszej linii IDE
/pci/ide/disk@1,1:3 = czwarta partycja na drugim dysku(slave) na
drugiej linii IDE
itd. itp.
możesz użyć komendy ls żeby zobaczyć zawartość, n.p.:
ls /pci/ide/disk@0,0 = lista partycji na pierwszym dysku(master)
pierwszej linii IDE
ls /pci/ide/disk@0,0:0 - lista plików(i katalogów) pierwszej(zerowej)
partycji na pierwszym dysku(master) na pierwszej linii IDE...
P.S. Wszystko to piszę z pamięci, więc mogłem się gdzieś pomylić -
jakby co, to jest manual do OF-a na płycie z MorphOS-em.
[#44] Re: Jakie distro

@Torn, post #43

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem