[#1] Problem z Fedora 8
Ponieważ ukazała się Fedora 8 test2 a ja jako użytkownik Pegaza i Fedora Core 6 ciekaw nowości chciałem zainstalować F8. I powstał mały zgrzyt. Podczas startowej części instalacji pięknie jest napisane "Loading SCSI Driver" i wczytuje PATA_VIA DRIVER, potem wybór języka oraz klawiatury a następnie "Jaki typ nośnika zawiera pakiety instalacyjne?" do wyboru są cztery: lokalny CD/DVD, Dysk Twardy, Folder NFS, FTP, HTTP. Wybieram lokalny CD/DVD ponieważ nie mam netu przy pegazie i obraz mam na DVD. No i po wyborze zaczynają się hocki-klocki bo wywala: "Nie znaleziono sterowników. Nie można znaleźć żadnych urządzeń potrzebnych do tego typu instalacji, czy chcesz wybrać ręcznie sterowniki lub użyć dysketki ze sterownikami?" Ponieważ nie mam żadnych innych nośników ze sterami wduszam wybieranie sterowników i objawia mi się lista różnej maści sterowników np. Freescale MPC52xx IDE/ATA libata driver (PATA_MPC 52xx). Próbowałem wszystkich ale nie trafiłem niestety.
Może ktoś mi podpowie jakie mniej więcej powinny być stery na płytę pegaza? Ten sam problem objawia się przy Fedorze 7. Podczas instalacji Fedora Core6 już tego problemu nie ma. Właściwie mógłbym (jest taka opcja pobierz z innego miejsca sterowniki (myślałem o Fedorze6) ale nie wiem gdzie ich na płycie szukać, w jakim katalogu.
Mam nadzieję że ktoś wpadnie na jakiś pomysł aby mi pomóc.
POZDRAWIAM
[#2] Re: Problem z Fedora 8

@Arbuz, post #1

Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie? Ten sam problem występuje w Fedorze 7 i w fedorze 9Alpha. Wiem że jest rozwiązanie tego problemu tylko jakie?

ps. Fedora 9Alpha supportuje efikę



Ostatnia modyfikacja: 28.02.08 09:19
[#3] Re: Problem z Fedora 8

@Arbuz, post #2

Znalazłem coś takiego ale nie wiem jak to wykorzystać:
http://lwn.net/Alerts/251435/
oraz to:
http://lwn.net/Alerts/252524/
[#4] Jakieś pomysły?

@Arbuz, post #3

Jak w temacie
[#5] Re: Jakieś pomysły?

@Arbuz, post #4

Przeszukaj plyte z fedorą 6 jakimś pecetem i szukaj sterowników po jakiejś nazwie np. choć by "freescal", to będziesz wiedział w jakim katalogu są trzymane.

[#6] Re: Jakieś pomysły?

@Santon, post #5

No ale te stery od fedory 6 będą pasować do fedory 8 czy 9?
ps. nic nie znajduję na DVD.



Ostatnia modyfikacja: 28.02.08 21:29
[#7] Re: Jakieś pomysły?

@Arbuz, post #6

mam pc i...
fedora 7 jest ok,wersja 8 u mnie okazala sie niewypalem bo sie posypala juz przy instalacji.moze daj sobie z nia spokoj i wez inna dystrybucje.szkoda czasu aktualnie.

[#8] Re: Jakieś pomysły?

@AmiChris, post #7

Ja mam Pegaza i...
Fedora 6 ładnie działa.
Fedora 7,8 i9Alpha ma te same objawy tj. dochodzi do instalacji to jest tak jak tu:
http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=14&i=826&t=826
Wiem że to jest wina któregoś sterownika (chyba od ATA) ale że kumaty nie jestem w angielskim to nie wiem co do czego przypiąć
[#9] Re: Jakieś pomysły?

@AmiChris, post #7

jak zawsze polecam "muzeum wolnego oprogramowania" czyli debiana

[#10] Re: Jakieś pomysły?

@rzookol, post #9

A jakaś porada dotycząca instalowania z sieci bezpośrednio? Choć wolałbym Fedorę.
[#11] Re: Jakieś pomysły?

@Arbuz, post #10

Bez zadnego problemu sobie zainstalujesz z sieci - wszystko zalezy od Twoich checi. Na sieci jest kupa informacji na ten temat i mysle, ze nie bedzie wiele sie roznil od wersji x86, ktorej sam uzywam. Co prawda nie klepie w konsoli non-stop, ale uzywajac GNOME/KDE/XFCE nadaje sie jak najbardziej na desktop... . Powodzenia :)

[#12] Re: Jakieś pomysły?

@Lokaty, post #11

Ja mam na Pegasosie 2 Debiana 4 i chodzi bardzo dobrze. No i jako jedyny Linux na Pegu ma obsługę 3D w garfice. Instalacja jest banalnie prosta i nie ma problemów. Ja pobrałem minimum instalacyjne, gdyż chciałem, instalować z sieci (zawsze są wtedy nowsze paczki). Debian rozpoznał poprawnie sieć i pobrał wszystko co potrzeba do instalacji.
A jeśli chodzi o to, że Debian jako jeden z ostatnich aktualizuje programy do najnowszych wersji, to zawsze można zrobić to ręcznie. Ale nie jest to duży problem, bo do tyłu aż tak bardzo nie jest. Za to jest jednym z najszybszych dystrybucji Linuxa i najbardziej stabilny.



Ostatnia modyfikacja: 29.02.08 01:03
[#13] Re: Jakieś pomysły?

@AS, post #12

Dzięki. A co do 3D to jeszcze gentoo ma chyba.
[#14] Fedora 8 działa na Pegazie

@Arbuz, post #1

Chciałbym zakomunikować, że zainstalowałem już Fedorę8 (poprawiony już jest błąd jąderka który wywalał cała instalację). Po kilku poprawkach działa szybciej niż Fedora Core6. Działa nawet flash (tyle, że jakaś starsza wersja i nie wszystkie strony śmigają, OpenOfice2.3, FireFox2.0.0.12, OpenGl też jest tyle że nie za szybki ale jest. Ogólnie jakoś tak fajniej na nim się bawić niż na Ubuntu ale to moje wrażenie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem