[#1] Fedora8 działa na Pegazie!!!
Właśnie zainstalowałem fedorę8 beta3 (właściwie 7.92) na pegazie. W porównaniu z moją poprzednią fedorą 6 działa dużo szybciej i stabilniej. Dopiero zaczynam testować. Ale jedno najważniejsze OłpenOfis w wersji 2.3 i pięknie odczytuje format WordaXP.
Pytanko
Jeśli zainstalowałem tylko Gnome podczas standardowej instalacji a teraz chciałbym doinstalować KDE już z poziomu Fedory to jak to zrobić wie ktoś? Bo nie chce mi się ponownie przeintalowywać. ( a mogłem zaptaszkować podczas instalacji i KDE i gnome ale F6 miala różne humory podczas instalacji obydwu i zrezygnowałem). To pytanie dotyczy nie tylko doinstalowywania KDE ale innego softu z PŁYTY bo standardowo nie mam netu w PEGU.
[#2] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@Arbuz, post #1

z wiersza polecen to bedzie tak

su
yum install kde-base
[#3] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@DRACOX, post #2

O geez a po co z wiersza polecen ? W menu jest standardowo program do instalacji pakietow. A w razie czego:

'yum install yumex'

I po instalacji uruchomic.

[#4] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@morgoth6, post #3

ok wiem ze jest menadzer graficzny jest- standard ,ale nie wiem gdzie bo mam Mandrive... a z konsoli nie bede musial sie domyslac w ktorym menu to lezy i jak sie nazywa.


a tak

yum install nazwa_pakieu

i juz....
[#5] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@morgoth6, post #3

Niestety nie działa żaden przykład gdyż próbuje się łączyć z netem którego nie mam podpiętego do pegaza. Mam tylko płytę bazową. To samo jest z programem do instalacji pakietów.
[#6] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@Arbuz, post #5

wiec dodaj swoja plyte jako repo . opisy znajdziesz w necie :)

i wtedy yum install kde-base

tu masz cos na ten temat
http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=155728

w mandrivie np cd/dvd instalacyjne sa odrazu dodane jako repo i w momencie gdy chcesz cos z nich zainstalowac wysowa sie tacka napedu i prosi o zaaplikowanie plytki ...pozatym synaptic jest lepszym menadzerem graficznym



Ostatnia modyfikacja: 10.10.07 20:14
[#7] Re: Fedora8 działa na Pegazie!!!

@DRACOX, post #6

THX. Ale jednak widać że nie jest to pełna wersja ósemki bo wywala błąd.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem