[#1] Kompilacja jądra linuksa
Jak skompilować kernel linuksa na Kubuntu 7.10?
Po wybraniu opcji z menu w konsoli wpisuje:
sudo make

po czym widzę tylko taki oto błąd:

CHK     include/linux/version.h
  CHK     include/linux/utsrelease.h
  SYMLINK include/asm -> include/asm-powerpc
make[1]: *** Brak reguł do zrobienia obiektu `arch/powerpc/kernel/asm-offsets.c', wymaganego przez `arch/powerpc/kernel/asm-offsets.s'.


Czy ktoś ma pomysł co z tym zrobić?

[#2] Re: Kompilacja jądra linuksa

@grxmrx, post #1

W wakacje po wielu sieciowych poradnikach, dopiero tutaj i dzięki temu opisowi udało mi się skompilować kernel dla Xubuntu 7.04 (x86).

http://uel.jogger.pl/2006/08/05/how-to-kompilujemy-kernel/

Pomocna wtedy dla mnie okazała się ta komenda :

make-kpkg clean ; make-kpkg -initrd --revision=pierwszykernel1 kernel_image kernel_headers modules_image

bo długi czas jakoś nie umiałem stworzyć odpowiedniego dla nowego kernela initrd.
Ogólnie ten opis + wcześniejsze bojowe doświadczenia poskutkowały udaną kompilacją i zabootowaniem się Ubuntu na nowym kernelu.

Aha, trzeba być przy tej pracy zalogowanym jako root, co też tam wspomniano na stronie. Mi wielokrotnie poprzez nie bycie "rootem" wywalało różne komunikaty.



Ostatnia modyfikacja: 17.11.07 14:10
[#3] Re: Kompilacja jądra linuksa

@Dave, post #2

Jeśli postępuje wg opisu z podanej strony mam identyczny błąd podczas kompilacji. Przydałby się jakiś poradnik dla użytkowników Pegasosa II.

[#4] Re: Kompilacja jądra linuksa

@grxmrx, post #3

Udało mi się jednak skompilować kernel, ale nie ten ze standardowych paczek Kubuntu, ale jeden z dostępnych na kernel.org (konkretnie 2.6.23.8 ). Działa prawie wszystko bo nie działa np. internet ;) Trudno powiedzieć dlaczego, dhclient działa, ale połączenia ze zdalnymi serwerami nie uzyskałem.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem