[#1] Ubuntu 6.06
Panowie zainstalowałem Ubuntu z płyty z PegXMaciem. Potem reset. I jak mam wystartować z OF-a Pegaza. Partycje z Ubuntu to hdb1 - ext i hdb2 - swap. Czy muszę coś dogrywać do botowalnej partycji z MOS-em?
Wszystkie moje próby zawiodły. Jednak trochę inaczej się startuje niż w Fedora Core
[#2] Re: Ubuntu 6.06

@Arbuz, post #1

Jakieś propozycje? :D
[#3] Re: Ubuntu 6.06

@Arbuz, post #2

Czytałes TEN LINK.
[#4] Re: Ubuntu 6.06

@Norbert, post #3

Dzięki. Niestety nic nie łapię z francuskiego. Muszę próbować w ciemno



Ostatnia modyfikacja: 26.11.07 06:56
[#5] Re: Ubuntu 6.06

@Arbuz, post #4

Spróbuj przetłumaczyć tym:
http://babelfish.altavista.com/
[#6] Uruchamianie Ubuntu 6.06 z CD z PegXMac

@Arbuz, post #1

Jak w tytule udało mi sięuruchomić Ubuntu. Potrzebabyło wrzucić do partycji bootowalnej z MOS-em pliki vmlinuz-2.6.17pegasos2 a potem z poziomu OFa wpisać:
boot vmlinuz-2.6.17pegasos2 root=/dev/hdb1
i Ubuntu wstaje.

ps. nie udało mi się inaczej zainstalować Ubuntu jeśli próbowałem partycjonować dysk ręcznie. Zawsze automat. Może ktoś poradzi jak partycjonować dobrze dysk pod linucha?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem