[#1] PowerPC 403GCX
Poszukuje informacji o tym procesorze, wiem że kilka osób się zajmuje różnymi "zabawkami" typu embbeded, może ktoś ma jakieś info... Niestety, strony IBMa po sprzedaży 4xx AMCC a potem desktopów Lenovo, składają się głównie(jeśli chodzi o stare info) z 403, 404 i 500...
Interesuje mnie:
1) tzw. User's manual(doku procesora)
2) ogólne informacje o procesorze(typu n.p. ilość MIPS, rozszyfrowanie oznaczeń kodowych itd. itp.)
3) Możliwości software'owe, typu n.p. zbootowanie na tym Linuxa(co się łączy z 2, bo n.p. nie wiem, czy to ma dość mocy na pełnego Linuxa, czy raczej będzie sie trzeba bawić z Embbeded Linux), względnie inne systemy operacyjne.

Dostałem(a raczej dostanę, jak przesyłka dojdzie) od kumpla prezent w postaci niezidetyfikowanej zabawki(płyta główna) wyposażonej w nieokreślony PowerPC 403GCX, 64MB ramu i grafikę S3. :D
No nic, wracam do szukania info, a jakby ktoś coś miał, to na maila - jest w profilu(jeszcze to zaraz sprawdzę)
[#2] Re: PowerPC 403GCX

@Torn, post #1

od kumpla prezent w postaci niezidetyfikowanej zabawki(płyta główna) wyposażonej w nieokreślony PowerPC 403GCX, 64MB ramu i grafikę S3

Hmm..Ostatnio widziałem bardzo podobną płytke na Allegro.Z tego co pamiętam była z jakiegoś terminala.
[#3] Re: PowerPC 403GCX

@Torn, post #1

tera tylko czekać na arosa ppc :)

[#4] Re: PowerPC 403GCX

@rzookol, post #3

Hie hie, rozważałem AROSa hosted... Tyle że nie wiem, co to cudo potrafi i czy "uciągnie". ;) No nic, zobaczymy... W każdym razie prezent wypaśny - będzie kuuuuuuuupa zabawy :D
[#5] Re: PowerPC 403GCX

@waldiamiga, post #2

Heh "z jakiegoś terminala" mi nie wiele powie - trochę pogooglałem od wczoraj i już wiem że 403 był w swoim czasie dość popularny - teraz jak to napisałeś, to się przyjżałem terminalom i... kilka modeli NCD(szczególnie seria Explora, również jakiś X-Terminal), cała linia IBMowych terminali(Network Station i NetVista), jakieś Bull-a terminale, kilkanaście modeli terminali sklepowych, kilka serial terminali do sterowania mainframe'ami i jeszcze kilka innych zabawek określanych terminem "terminal" używało procesora 403GC(X).
Jeszcze z pasujących zabawek, to może być kilka systemów przetwarzania obrazu(DTV), 2-4 płyty evaluacyjne(ogólnie to było ich dużo więcej, ale wiem że ma mieć S3, co sporo wykluczyło), kilka "zabawek" sieciowych(NASy, jakieś routery, bridge, jakieś dźynkse od Cisco) - choć te można raczej w całości wykluczyć(zabawka ma kartę graficzną - a przynajmniej układ z logiem S3 ;) ).

Generalnie, to nie będzie tak prosto zidentyfikować co to jest - bez sprzętu jest to wręcz niemożliwe, kumpel od którego to dostałem jest w zasadzie komputerową nogą...
[#6] Re: PowerPC 403GCX

@Torn, post #5

Problem rozwiązany :D

[#7] Re: PowerPC 403GCX

@Torn, post #5

Chyba najbardziej popularnym (sporo tego była na AlleDrogo) jest Terminal IBM 8361 Network Station.Poniżej specyfikacja,fotka tego cuda i płyty głownej
http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=273775872
Kumpel mógł Ci podesłać fotkę - byłoby łatwiej
[#8] Re: PowerPC 403GCX

@Torn, post #5

zasadzie komputerową nogą...

Hehe, ladnie to tak mowic o koledze za fajny prezent? :P
[#9] Re: PowerPC 403GCX

@Andrzej Drozd, post #8

Stwierdzenie faktu :P
[#10] Re: PowerPC 403GCX

@waldiamiga, post #7

Spoko, dojdzie, to będę wiedział - po serialu mi google w 3 minuty powie co to ;)
A tak w ogóle, to "co to jest" problemu nie ma, istotna była dokumentacja, żebym wiedział co z tym można zrobić(niezależnie od tego, co to jest :P ), a potrzebną mi doku znalazłem już, z pomocą Xenu. :D
Teraz to tylko pobawić się ubootem, względnie openfirmware i zbootować uclinux - trochę hackowania będzie. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem