[#1] Litości... jak zbootować z HD ubuntu?
Mam pewien problem. A mianowicie zainstalowałem Ubuntu z pakietu PegxMac... problem w tym, że nie wiem jak ruszyć ten cholerny system??? Ostatnie kilka godzin próbuje zbootować z HD. Mam partycje HD:2 (HDA2) w Ext3, a HD:3 (HDA3) to linux-swap. Wiem że trzeba wpisać

boot hd:2 vmlinuz root=...

No właśnie. Wklepałem już chyba wszystko począwszy od /dev/hda2 i /dev/hda3, a na "zalecanym" /dev/hdb1 i /dev/hdb2 skończywszy (inna sprawa że nie mam podpiętego 2 HD). Wpisałem też hd:2 i hd:3. Kombinowałem też poszczególne katalogi z hd:2. Co do jasnej cholery mam wpisać jako root?

I sorki za sposób wypowiedzi, ale po kilku godzinach człowiek może mieć dosyć...

Edit: oczywiście wszystkie próby kończą się "panic error" po kilku sekundach wczytywania z powodu niewłaściwego ustawienia root i rebootem po 180 sekundach.



Ostatnia modyfikacja: 26.02.08 20:21
[#2] Re: Litości... jak zbootować z HD ubuntu?

@Solo Kazuki, post #1

Witaj w świecie linuksa, kolego ;).

[#3] Re: Litości... jak zbootować z HD ubuntu?

@Solo Kazuki, post #1

Musisz mieć na partycji botowalnej z MOSem plik vmlinuz2.6.17pegasos2. Sprawdziłem przed chwilą że jak nie mam tego na partycji z MOS-em to mam kernel panic
Ja startuję: boot vmlinuz-2.6.17pegasos2 root=/dev/hdb1
[#4] Re: Litości... jak zbootować z HD ubuntu?

@Arbuz, post #3

No to u mnie ten trik nie działa. Nawet po przegraniu pliku vmlinuz... Umuntu nie chce wystartować po użyciu /dev/hda2 ani /dev/hda3 (patrycja ext3 l Ubuntu jest jako 3)

[#5] Re: Litości... jak zbootować z HD ubuntu?

@Solo Kazuki, post #1

Jaka to jest wersja Ubuntu?

[#6] Re: Litości... jak zbootować z HD ubuntu?

@Arbuz, post #3

Wcale nie trzeba tak robić, można uruchamiać linuksa bezpośrednio z linuksowej partycji.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem