[#1] Zobaczyć partycję SFS i FFS
Jak w temacie jak w Fedorze zobaczyć drugi dysk, który jest całkowicie Amigowo-Mosowy? Gdzieś to było na forum ale nie mogę znaleźć
[#2] Re: Zobaczyć partycję SFS i FFS

@Arbuz, post #1

Jakaś pomoc potrzebna
[#3] Re: Zobaczyć partycję SFS i FFS

@Arbuz, post #2

mkdir /mnt/lalala

mount -r -t asfs /dev/hdax /mnt/lalala (x oznacza numerek partycji, do partycji ffs wpiusjesz affs).

Ew. Włazisz do etc/fstab tam majstrujesz podobnie, wtedy partycja będzie montowana przy każdym bootowaniu linuksa.

P.S: Proponuję dodać to do AmigaFAQ.

[#4] Re: Zobaczyć partycję SFS i FFS

@Korni, post #3

Z tego co wiem w Fedorze (przynajmniej w wersji 8 ) nie jest dostarczany moduł asfs. Więc najpierw należałoby go ściągnąć, skompilować etc.

http://home.elka.pw.edu.pl/~mszyprow/programy/asfs/

[#5] Re: Zobaczyć partycję SFS i FFS

@Arbuz, post #1

a ja znalazlem cos takiego w "Ksiedze Efiki 1.5" na stronie 19:

Jak zamontować w Linuksie partycję FFS MorphOSa?
Tylko partycje FFS są obsługiwane. Polecenie jest proste, w trybie root należy wpisać: "mount
/dev/xxxx /mnt/myamigapartition -t affs -o user,rw" (aby zamontować partycję "xxxx").
Można także dodać linię do /etc/fstab, aby partycja była montowana podczas każdego
uruchomienia:
/dev/xxxx /mnt/myamigaparition affs user,noauto 0 0


Pewnie podobne informacje znalezc mozna w "Ksiedze Pegasosa" i nie tylko.
A nie probowales czegos typu "man mount" ? ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem