[#1] ubuntu 8.04
Czy ktoś instalował ubuntu 8.04 na pegasosie?
[#2] Re: ubuntu 8.04

@wblinski1, post #1

Kiedyś googlowałem i było parę for, na których opisano instalację 8.04 w różnych odmianach. Słowem jest to wykonalne. Nie pamiętam tylko czy chodziło o Efikę czy o Pega I/II.

[#3] Re: ubuntu 8.04

@wblinski1, post #1

a jak sprawdzic jaka wersje ubuntu mam zainstalowana?
od jakiegos czasu bawie sie ubuntu na pc i jak dotad jest to dla mnie najbardziej "user friendly" dystrubucja linuxa. Od kilku miesiecy nie musze uzywac windowsa i mam nadzieje ze tak juz pozostanie. Ubuntu do internetu, windows do programow ktorych nie ma na inne platformy i mos do calej reszty;)



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2008 16:12:55
[#4] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #3

uname z jakimis parametrami

[#5] Re: ubuntu 8.04

@rzookol, post #4

bez parametrow mi 'Linux' wyswietlilo

[#6] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #3

uname -a

[#7] Re: ubuntu 8.04

@Dorrr, post #6

Linux vi-bee-laptop 2.6.24-19-generic #1 SMP Wed Jun 4 16:35:01 UTC 2008 i686 GNU/Linux
wtf?

[#8] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #7

$man uname

Uname nie daje Ci informacji o wersji dystrybucji tylko o kernelu.

Spróbuj
$lsb_release -a


[#9] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #8

a no i mam 8.04
ale zdaje sie ze nie da sie aktualizowac starszych wersji o caly numerek w gore?

[#10] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #9

ot: jak masz czas to postaw sobie debianka - "poelcam" ;)

[#11] Re: ubuntu 8.04

@Malin, post #10

kiedys uzywlem (3.1) ale nie przypadl mi do gustu tak jak to ubuntu, podobnie bylo z knoppixami
ubuntu, jak dla mnie, jest chyba najbardziej intuicyjny OK
a przyjeznosc ubuntu odkrylem podczas proby instalacji maconlinux na pegazie, podczas ktorej (nota bene) przypadkiem sformatowalem sobie dysk z mosem :(


Ostatnia modyfikacja: 21.06.2008 18:39:09



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2008 18:41:24



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2008 18:41:58
[#12] Re: ubuntu 8.04

@Malin, post #10

w czym lepszy jest debian od ubuntu?

[#13] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #12

ja wiem czy lepszy, w debianie mozesz postawic to co chcesz, a w ubuntu tak jakby instaluje sie trochę niepotrzebnych smieci.

[#14] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #9

Daje się. Ale... Ty masz najświeższą wersję więc w czym problem?

[#15] Re: ubuntu 8.04

@Malin, post #13

Kupa prawda. Typowe gadanie domorosłego "łeksperta" (pozdrawiam Lubmiła z tego miejsa!).

Jak chcesz mieć minimalną instalację to instalujesz ubuntu w wersji alternative, albo server.

[#16] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #14

bo na pega mam jakas starsza, wlasnie te na ktorej instaluje sie MOL.
a chcialbym miec tego ubuntu na pegazie



Ostatnia modyfikacja: 21.06.2008 19:28:28
[#17] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #16

http://www.ubuntu.com/getubuntu/upgrading

Tylko nie wiem jak to będzie na pegu. Może się rozkaprysić. Ale do odważnych świat należy.

[#18] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #17

sprawdze jak tylko swoj pozyczony dysk odzyskam

[#19] Re: ubuntu 8.04

@vi-bee, post #3

Człowiek pytał o Ubuntu na Pegasosie, nazwa działu to Linux PPC. Proszę trzymać się tematu.

Ja instalowałem Ubuntu na Pegasosie II, ale nie wersję 8.04 (choć takiej właśnie używam, ale przez aktualizacje z wcześniejszych wersji). Jeśli będą jakieś problemy z instalacją na Pegasosie II to spróbuję pomóc.

[#20] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #15

8.04 jest zabawne w wersji server, instaluje np OO ale nie wrzuca X'ów. Jeśli to ma być desktop to ubuntu jest ok aczkolwiek ciekawiej prezentuje się gentoo. Jeśli server to debian rulez ewentualnie jakies bsd.

[#21] Re: ubuntu 8.04

@Dorrr, post #20

E. Nie wrzuca całych OOo. Jeśli już to tylko słowniki OOo (popatrz dokładnie na nazwy pakietów). Gdyby instalował całość to musiałby spełnić zależności i wtedy na pewno miałbyś instalowane X-y.

[#22] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #15

Swoja droga... Debian dobry dla szukajacych problemu "i dziury w calym"... ale iloscia pakietow imponuje mi. OK

[#23] Re: ubuntu 8.04

@Kokos, post #15

no i debian ładniej sie nazywa.

ja mówie o tym co sse z pierwszej lepszej linki, nie mam łącza i ochoty na ssanie x obrazów, bo może ktorys raczy nie zainstalowac masy dziadostwa którego zadaniem jest zaleganie na dysku.



Ostatnia modyfikacja: 22.06.2008 12:16:10
[#24] Re: ubuntu 8.04

@Lokaty, post #22

Ilością tak, świeżością już zupełnie nie.

[#25] Re: ubuntu 8.04

@Malin, post #23

> no i debian ładniej sie nazywa.
ale ubuntu ma za to logo ladniejsze katurlanie

[#26] Re: ubuntu 8.04

@Lokaty, post #22

problemu


O rly? ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem