[#1] Fedora9 i pegaz
Ponieważ się ukazała Fedora9 dla pegaza i efiki postanowiłem ją zainstalować (zamiast fedory8, która swoją drogą całkiem przyzwoicie się sprawuje) i powstał problem gdyż po wypaleniu płyty nie chce z niej wystartować. Popatrzyłem w googlach no i jest trzeba w OF-ie dodać dodatkową komendę tj.:
setenv load-base 0x2000000 no i potem zwyczajowe boot cd: /images/netboot/ppc32.img
I tu powstaje problem bo i tak nie startuje płyta. No i mam pytanie czy wie ktoś może coś na temat jakiegoś buga który uniemożliwia start z płyty? Bo ja niestety nie czuję się zbytnio dobrze w angielskim żeby tego poszukać a na fedora.forum.pl owszem pomogą ale już po instalacji fedory bo oczywiście Pegaz dla nich to chińszczyzna.
Jakby ktoś, coś, gdzieś usłyszał dajcie znak.
Pozdrawiam
[#2] Botowanie z netu

@Arbuz, post #1

No dobra jak nie wiece w ten sposób to powiedzcie jak zabootować z netu z OF-a? Wpisuję
boot eth ppc32.img i wyskakuje timeout.
Może coś trzeba zmienić w OF-ie? Bo nie wiem.



Ostatnia modyfikacja: 28.06.2008 12:44:10
[#3] Re: Botowanie z netu

@Arbuz, post #2

Trzeba podać adres IP serwera, adres IP naszej maszyny i maskę podsieci. W Pegasos Book jest to opisane.

[#4] Re: Botowanie z netu

@Grzegorz Kraszewski, post #3

IP podaje się po zmianie w OF-ie? Tam widzę tylkopo wpisaniu printenv serwer-ip i client-ip. Czy jako komenda do botowania?
Opisane ale dokładnie w którym dziale? Pytam bo w pegasosbook jest tylko opis FedoryCore6 a chcę zarzucić Fedorę9.
Sorki za takie pytania ale nie botowałem jeszcze z netu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem