[#1] Partycja linuksa w mosie
Zainstalowałem sobie pod mosem dostęp do partycji debiana. Bezbłędnie skopiowałem sobie pliki z mosa do katalogu /home/desktop. Ale dzisiaj przy tym samy działaniu nie mogę tego zrobić. Odpowiedź Mosa
Error while copiyng "zapas:plik/nazwa
i przyciski retry, skip, skip al, cancel. Dlaczego mprzedtem działało teraz nie? Nic w systemie się nie zmieniło !!!l
Status dysku - "zabezpieczony przed zapisem". jak odbezpieczyć?
Dotatkowo - linux jest na oddzielnym 40 GB dysku - jak podłączyć teraz dysk z partycjami mosa aby linux to wszystko widział?
Proszę o pomoc...



Ostatnia modyfikacja: 23.11.2008 18:00:55
[#2] Re: Partycja linuksa w mosie

@Pero, post #1

Ext2FS FAQ:

Q: My partition is always mounted read-only. How can I check why this happens?
A: If you mount your ext2 disk on system startup there is no error requesters,
because they would be too anoying. To get a error requester (and find the
reason) you need to perform a disk change and force ext2fs to re-read the super
block. The easies way of doing this is to type in shell: "diskchange ".

Q: How could I fix a damaged EXT2 partition?
A: Use e2fsck tool on Linux or other Un*x based system.
A: Use e2fsck tool for MorphOS from:
http://szef.niente.eu.org/~march/progs/e2fsck/

Zapewne partycja nie jest poprawnie odmontowana i potrzebuje "ręcznego" naprawienia journala lub struktury. Program e2fsck Ci pomoże (Ext2FS nie ma "wbudowanego w system plików" walidatora, tak jak np. FFS).

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem