[#1] Grub i instalacja Fedory 10 na pegazie
Ponieważ jak zwykle każda kolejna fedora wychodzi na pegaza a niestety nie udaje się jeje zainstalować inaczej niż tylko przez upgrade kolejnej (ostatnia działająca instalacja była w Fedorze8) pomyślałem że moze instalka uruchomi się poprzez gruba. Ale nie wiem co mam w nim wpisać. Tak wygląda yaboot z płytki z Fedorą 10:

init-message = "nWelcome to the Fedora 10 installer!nUse 'linux32' for 32-bit kernel.nn"
timeout=6000
default=linux

image=/ppc/ppc64/vmlinuz
label=linux64
alias=linux
initrd=/ppc/ppc64/ramdisk.image.gz
read-only

image=/ppc/ppc32/vmlinuz
label=linux32
initrd=/ppc/ppc32/ramdisk.image.gz
read-only

Pomóżcie bo osiwieję :)

[#2] Re: Grub i instalacja Fedory 10 na pegazie

@Arbuz, post #1

No chłopaki pomóżcie. Co wpisać w grubie aby pominąć standardowe odpalenie (boot cd: /images/netboot/ppc32.img) bo to nie działa.

[#3] Re: Grub i instalacja Fedory 10 na pegazie

@Arbuz, post #2

Hmm.. nie zabardzo w temacie jestem, ale pogooglałem i ktoś zrobił to właśnie w ten sposób.


I copied /ppc/ppc32/vmlinuz and /ppc/ppc32/ramdisk.image.gz to the /boot directory. then edited grub.cfg(I use grub for booting not yaboot) to use them.
rebooted and the installer booted in to graphics mode and found the cd. asked the usual questions ie language, keyboard, network.
when it got to the install or upgrade screen I clicked Upgrade and picked the right partition. I also have many linux dist on one harddrive and this partition #10.
then the installer downloaded everything it needed and installed it.
when the 'Your System Upgrade is done' and 'Time to Reboot' screen came up. I edited my grub.cfg file for the new kernel.
if you use yaboot you should edit the yaboot.conf file.

PS.Nie mam linuxa na pegu więc teoretyzuję, ale zdaje się, że głównie chodzi o edycję grub.cfg.



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2008 23:47:53
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem