[#1] flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1
Szukam jakiegos sposobu na uzywanie jakiejs protezy flash playera na pegu. Mam opensuse 11.1 i mosa 2.2. Help:)
[#2] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #1

Zainstaluj Gnasha, tylko nie wiem czy jest wersja na suse

[#3] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Arbuz, post #2

Nie znalazlem Gnasha a siedzialem wczoraj do 1 w nocy, jejku jak ja nie znosze linuksa. Łer iz Open Office na mosa łer?
[#4] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #3

Jeżeli jeszcze potrzebny to [url]http://rpm.pbone.net
[#5] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@snigger, post #4

Szacunek dla Ciebie i Twojego potomstwa:)
[#6] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@snigger, post #4

Emm Opensuse 11.1, mozesz pokazac dokladnie "palcem" co udoic, bo nadal nie udalo mi sie odszukac:)
[#7] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #6

To zainstaluj sobie Fedorę 10 i gnasha będziesz miał na pegu

[#8] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #1

Flash pod OpenSuse? Nie masz czego żałować, ja używam flasha od Adobe pod OpenSuse11.1 x86 i muszę powiedzieć, że chodzi fatalnie - żre mnóstwo mocy procka (a nie jest to słaba maszyna bo ma Centrino 1.6 GHz i 1.25 GB RAM), a do tego Opera na stronach z flashem lubi się zawiesić. A z tego co wiem, 3rd party flash jak Gnash jest jeszcze bardziej zasobożerny.
[#9] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Arbuz, post #7

Arbuz - a jak wygląda sprawa sterowników 3d dla Pega pod Fedorą? Działają?
Inne rzeczy też działają, czy trzeba mocno kombinować? (OpenSuse raczej jest skonfigurowany od razu po zainstalowaniu, chociaż trzeba szukać pełnego xinelib i to nieszczęsne 3d pod PPC)
Czy instalacja Fedory wymaga jakichś specjalnych zabiegów, czy jeśli mam pustą partycję 40 GB (dysk oczywiście z RDB), to mogę wcisnąć tam Fedorę bez obawy zniszczenia MOSa?
[#10] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@wali7, post #8

Ech no tak, rozumiem, ale kurcze peg jest w tym momencie moim jedynym /oprocz klasykow/ komputrem i brak flasha "nieco" mi doskwiera. @Arbuz, dzisiaj instaluje fedore:).
[#11] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #10

Rozumiem, bo przez blisko rok używałem Pega z OpenSuse10.3 jako głównego komputera do pracy. Da się :)
Ale nie da się ukryć, że ten sam OpenSuse chodził u mnie zauważalnie lepiej na laptopie z Pentium3 1 GHz i 512 MB (czyli zegar procesora i ilość RAMu taka sama jak w moim Pegu).
A co do flasha na stronach, to ostatnio bardzo sobie chwalę surfowanie za pomocą MOSowego OWB - szybko, całkiem stabilnie (czasem wiesza, podobnie jak linuksowa Opera), a dzięki brakowi flasha nie wyświetlają się irytujące reklamy. A do czego flash potrzebny na stronach? YouTube? Tubex działa świetnie :) , a w gierki flashowe nie gram.
[#12] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@wali7, post #9

Właśnie tu jest pies pogrzebany. Nie bardzo wiem jak to zrobić żeby 3d uaktywnić (wiam, że trzeba jakiś plik wyedytować a się na tym nie znam). Czy są jakieś specjalne zabiegi przy instalce? Nie ma. Fedorę 6 miałem zainstalowaną na tym samym dysku co MOS ale potem kupiłem innego twardziela i kolejne Fedory siedzą już na innym dysku. I tak Fedory używam do Ołpenłofisa i ewentualnie stron które nie otwierają się dobrze na OWB :)

[#13] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Count Grishnak, post #6

Wchodzisz pod podany adres tj. http://rpm.pbone.net jest to zbiór rpm.
W okienku wyszukiwarki trzeba napisać nazwę szukanego pliku w twoim przypadku "gnash"
i nacisnąć klawisz "enter".
I tylko tyle. 10 sekund roboty jak wolno piszesz to powiedzmy 20. ;)
[#14] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@snigger, post #13

Nie zrozumiałeś pewnie, że chodzi o to że nie ma tam paczki dla susła PPC co?

[#15] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Arbuz, post #14

Ale jest plik żródłowy.
[#16] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@snigger, post #15

Nie każdy musi wiedzieć co z tym zrobić bo dla mnie na przykład to jest czarna magia i tego się nie dotykam nawet :D

[#17] Re: flash player, gnash cokolwiek pod opensuse 11.1

@Arbuz, post #16

No fakt i w tym może być problem. :(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem