[#1] Iso Debiana
Witam ! Próbuję zassać z serwera debiana iso z płytami ETCH`a 4.8.
W informacji na stronie pisze np. że dane iso ma objętość 647 MB a po zassaniu pliku mam 646 MB. Płyt CDjest w tej dystrybucji 22. Niektóre po ściągnięciu maja objętość zgodną z "deklarowaną". płytę nr 1 - najważniejszą zasysałem 4 razy - za każdym razem ten sam efekt - brak 1 MB. Nie mogę zainstalować ETCH`a - mam błąd w pakiecie xorg. Przypuszczam,że to wina płyty. Ale płyta włożona do czytnika nie wykazuje błędów. sprawdzane pod windą xp.
Gdzie tkwi problem. Ściągam przy przy pomocy mozilla firefox.
pomocy!

[#2] Re: Iso Debiana

@Pero, post #1

To, że na stronie widzisz inny rozmiar niż u siebie to może być wina choćby różych systemów plików u Ciebie i na serwerze HTTP. W każdym razie nie sugerowałbym się tym.

Wraz z ISO na serwerach leżą pliki z sumą kontrolną (tutaj chyba md5). Skorzystaj u siebie z programu do liczenia sum kontrolnych plików. Jeśli wartości będą takie same to znaczy, że plik ściągnął się poprawnie.

Pamiętaj też, że przy wypalaniu moga pojawić się błędy. Albo i przy odczycie po prostu. :)

W każdym razie błąd przy pakiecie xorg (może lepiej napisać jaki występuje?), najpewniej nie jest związany z wypaloną płytą.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem