[#1] WiFI...
Witam! Zainstalowałem na Pegu 1 Debiana Etch`a. Po raz kolejny zresztą...
Kernel 2.6.15 od Piotra Myszkowskiego. Problemem jest wifi. Jak wspomniałem instalacja po raz kolejny (hobby :D). Zawsze działało wifi. Były inne problemy ale to działało. Teraz bulba...Ustawienia mam OK, do routera z przeglądarki wchodzę bez problemu, ale do internetu nie mogę ! Wifi Manager wyświetla mi info, że dana sieć lokalna nie istnieje ! nie może jej znaleźć.
Gdzie szukać bubla ?! Poprzednio spieprzyłem sobie co innego, ale wifi działało bez kombinacji!
Pozdrawiam wszystkich !
(Żeby nie skaner i Freeciv Dałbym spokój linuksowi...)

[#2] Re: WiFI...

@Pero, post #1

- dnsy sa wlasciwe?
- czy pingi "chodza" po IP
- czy nazwa sieci jest taka sama (sprawdz wielkosci liter)
- do routera laczysz sie kablowo czy bezprzewodowo?
[#3] Re: WiFI...

@Norbert, post #2

Na tych samych ustawieniach Mos śmiga, aż miło. Kablówka :modem z UPC - router z AP i wifi - pegaz na wifi. Do routera poprzez bezprzewodówkę Prism. Jak pisałem - do routera z Konqeror`a wchodzę bez problemów.

[#4] Re: WiFI...

@Pero, post #3

czy pingi pod 212.77.100.101 (wp . pl) dochodza?
wpisanie tego IP w przegladarce skieruje cie na wp . pl



Ostatnia modyfikacja: 13.07.2009 21:42:15
[#5] Re: WiFI...

@Norbert, post #4

Nie wiem o co chodzi, ale po wpisaniu tego IP zadziałało! Wpisanie ppa.pl od razu otworzyło tą stronę. Nie wiem jak będzie po resecie. Zaraz sprawdzę...
Po resecie - jak widać działa! Cuda?
Dzięki Norbert!



Ostatnia modyfikacja: 17.07.2009 22:51:52
[#6] Re: WiFI...

@Pero, post #5

Po prostu nie miales wpisanych wlasciwych serwerow DNS
[#7] Re: WiFI...

@Norbert, post #6

Norbi! Ja NIE DOPISYWAŁEM tego IP !!!!
Ja go wklepałem jako adres do przeglądarki. DNS`y zostały te same co przedtem.
Ale jak już to inny problem...
Zaktualizowałem sobie linucha do LENNY. Płytę DVD zassałem i ją wykorzystałem. I jaja...Podczas uruchomiania wyświetla komunikat o nie podłączeniu eth1 - czyli u mnie wifi. po wejściu do centrum sterowania-ustawienia sieci nie wyświetla się nic... ZERO interfejsów sieciowych. W /etc/network/interfaces wpisy są prawidłowe - przedtem było eth0, 1, 2. Teraz nic. Jak to ugryźć? Dodatkowo - pendrive w slotach USB jest widziany od razu (fajnie)ale nie można go otworzyć - jest okienko z kilkoma komunikatami - nie spisałem bo się wściekłem
Poprzednio miałem to samo raz tylko gdy otwierałem partycję usr/ A teraz się otwiera OK. Jakieś sugestie?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem