[#1] Linux na MiniMac`u
Czy ma ktoś doświadczenia w instalowaniu Linuxa na MiniMac`u G4 ? Mam u siebie OSXa oraz MorphOSa na jednym dysku. Zrobiłem też dual boot wg. przepisu Jacy. Teraz zanim zacznę na serio bawić się tymi systemami chciałbym dorzucić jeszcze Linuxa. Mam na oku Ubuntu 9.10. I tu pytanie. Czy wystarczy mieć płytę instalacyjną, stworzyć odpowiednie partycje i wsio ? Czy może czeka mnie jakaś droga przez mękę? ;)

Jakiego linuxa polecacie?



Ostatnia modyfikacja: 12.11.2009 12:22:15
[#2] Re: Linux na MiniMac`u

@MarX, post #1

Wystarczy, po instalacji pokaże się dodatkowy bootselector. Ubuntu odradzam. Polecam Debiana.

[#3] Re: Linux na MiniMac`u

@Korni, post #2

Mnie za to w Ubuntu spodobało się to, że w przeciwieństwie do Debiana airport został obsłużony od razu. Nie narzekałem także na prędkość Ubuntu.

[#4] Re: Linux na MiniMac`u

@Korni, post #2

Instaluj najpierwej (K)Ubuntu, potem będziesz eksperymentować. ;)

[#5] Re: Linux na MiniMac`u

@MarX, post #1

Ubuntu od kilku wersji nie wspiera już oficjalnie PowerPC, wydawane są tylko poprawki. Dlatego najlepiej jest zainteresować się np. Fedorą, OpenSuse lub Debianem.

[#6] Re: Linux na MiniMac`u

@grxmrx, post #5

Dzisiaj wyszła wersja 11.2 openSUSE, ale PowerPC nie ma do wyboru w folderze z obrazami ISO.
Może dodadzą później, bo na stronie głównej przycisk Get It ma obrazki z trzema płytami: PPC, i386 oraz x86-64.

Wersja 11.1 dla PowerPC jest natomiast do wyboru w folderze z ISO.

[#7] Re: Linux na MiniMac`u

@lord_spider, post #6

Jak można przeczytać na http://penguinppc.org/ a dalej na https://bugzilla.novell.com/show_bug.cgi?id=557580 - zakończono oficjalne wsparcie OpenSUSE dla PowerPC...

[#8] Re: Linux na MiniMac`u

@Korni, post #2

Korni: a czy np Fedora poradzi sobie ze zmianą wielkości partycji? Obecnie mam 2 partycje dla MorphOSa i OS X a nie chciałbym stracić żadnych danych..

[#9] Re: Linux na MiniMac`u

@pampers, post #8

Program do partycjonowania w Mac OS X 10.5.x pozwala na zmianę rozmiaru partycji HFS+ bez utraty danych. Nie wiem jak jest w 10.4.x, możesz poszukać jakiegoś programu 3rd party. Wtedy znajdzie się wolne miejsce na kolejny system. Nie wiem jak Linux radzi sobie ze zmianą wielkości partycji bez utraty danych. Nie jest to opisane w dualboot guide jacy przypadkiem?



Ostatnia modyfikacja: 13.12.2009 20:35:18
[#10] Re: Linux na MiniMac`u

@Korni, post #9

A pies tam z makową partycją :) mnie zależy na partycji z MorphOSem..

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem