[#1] Lenny +MOL
Podjalem sie instalacji owej kombinacji i utknalem.

Ogolem sama instalacja nie sprawila zadnych problemow. Installer minimal iso dla pegII przygotowany wysmienicie paczki mola teoretycznie tez (skompilowane w dystrybucji dla kernela 2.6.26-2).
Z uruchomieniem mola jednak problem jest. Jakkolwiek selftest mol przechodzi pomyslnie to nijak nie zabotuje z cd. Podejzewam ze podstepnie zabraklo modulu
ide-scsi i teraz pytanie.

-Jak uzyskac dla Debian 5.0.3 Lenny modul ide-scsi ?

Gdzie to cholerswo siedzi poszukiwania apt-cache spezly i inne tez.
Czy moze podstepnie potrzebuje jakiejs specjalnej wersji kernela ?



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2010 12:10:17
[#2] Re: Lenny +MOL

@ede, post #1

a tu siedzi lib/modules/2.6.8-4-powerpc/kernel/drivers/scsi/ide-scsi.ko ale tylko w Sarge

Ktos orientuje sie jak zainstalowac Debian Sarge w dzisiejszych czasach ?

Skad pobrac wlasciwy vmlinuz-chrp.initrd (pegasos II) ? (link/serwer z artykulu "Instalacja Debiana PPC na Pegasosie" nie dziala juz)



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2010 20:51:04
[#3] Re: Lenny +MOL

@ede, post #2

Witaj.
Słabo (a w zasadzie w ogóle nie znam sie na MOLu). Ale znalazłem coś dla ciebie w Nowej Zelandii
ftp://ftp.auckland.ac.nz/linux/dists/debian/dists/sarge-proposed-updates/main/installer-powerpc/20050317sarge1/images/powerpc/cdrom/vmlinuz-chrp.initrd
Jak nie zadziała to daj cynk na priva i Ci podeślę (profilaktycznie ściągnąłem przed chwilą).
Jednocześnie mam pytanie. Jak Ci się udało zainstalować Debiana5 na Pegu2? Ja musiałem poprzestać na czwórce. Nie mogłem nigdy pod koniec instalacji przejść przez instalowanie GRUBa (nie chciało sie włączyć, a jak olałem, to Debian nie uruchamiał się potem). Jeśli masz większą wiedzę o Debianie, to podziel się z łaski swojej.
Pozdrawiam.

[#4] Re: Lenny +MOL

@ede, post #1

a nie lepiej startowac przez molka?, z molem jest problem że nie dziala na najnowszych kernelach, na svn na sf.net widzialem jakies patche ale nawet nie wiem czy działaja



Ostatnia modyfikacja: 10.02.2010 22:23:14
[#5] Re: Lenny +MOL

@Kitech, post #3

Dzieki, link dziala chociaz w "miedzyczasie" wykopalem jakis serwer z iso debiana sarge i dalej podazam sciezka eksperymentu ;).

Debian 5 instalowalem z http://cdimage.debian.org/cdimage/release/current/powerpc/iso-cd/debian-504-powerpc-netinst.iso

Uruchamialem z OFa
boot cd install/pegasos

Pod koniec z menu glownego instalacji wybieralem "pomin instalacje gruba" i kopiowalem kernel z /boot/vmlinuz-2.6.26-powerpc na parycje botujaca mosa ... ja kopiowanie robilem chyba odpalajac ponownie instalator z plytki i z konsoli (Crtl alt F2 wrazie czego) bo myslalem ze instalator sam nagral mi kernel na partycje botujaca mosa.
Po instalacji uruchamialem "z palca"
boot vmlinuz root=/dev/hda2


GRUBa to chyba Morgotha trzeba instalowac.
[#6] Re: Lenny +MOL

@rzookol, post #4

Niby lepiej, ale ze chcialem miec i debina i molka a przy okazji oszolomiony saportem debiana lenny dla pegaza i mojego sprzetu (nawet instalator poprawnie ustawia rozdzialke do panoramy) ethernety firewire ... rozpoznal partycje z dysku usb podzielonego na windzie, chcial sie nawet instalowac na tym ... tak gladko szlo i zaczalem kombinowac ...

Z drugiej strony nieco chaotycznie skonfigurowany molek jak zapuscilem mu
boot osx chcac sprawdzic czy w koncu pegaz zakreci tym osxem :)
co prawda pokazal pingwinka tulacego jablko ale po ulamku chwili kernel zawisl ...

Dzieki za informacje, jeszcze powalcze z debianem a jak sie nie uda to molka zamecze. :}
[#7] Re: Lenny +MOL

@ede, post #5

Troche sciemnilem z tym kopiowaniem - przypomnialem sobie -pod instalatorem linux marudzi, ze nie da sie podmontowac partycji, albo w zlym momencie probowalem - przed detecting hardware - niewazne.
Mozna podmontowac partycje ext3 pod morphosem sterownikami Marka Szyprowskiego i wtedy przegrac na partycje botujaca mosa kernel, warto zmienic nazwe (skrocic zeby nie klepac pozniej za duzo) .
Ja sobie kopiowalem z pod takiego mini livecd http://ppcrcd.pld-linux.org/2006-08-11/ppcrcd.iso polecam (choc nie ma saportu sfs) ale fajnie wyglada (czytelna konsolka z tlem) i przyzwoicie lapie hardware pegaza. odpala sie toto z OFa
boot cd boot/vmlinuz


PS. no i nie sugerowac sie lepiej przepisem odpalania z OF podawanego przez debiana na koncu instalacji tzn. nie do konca bo podaja sciezke do partcji ext a jak wiadomo OF ext nie lyka, po to zreszta kopiuje na partycje FFS (chociaz przy Pegu2 moze byc to i SFS).
[#8] Re: Lenny +MOL

@ede, post #7

Ext2 OF łyka...

[#9] Re: Lenny +MOL

@lord_spider, post #8

... a jednak :P ja stestowalem z ext3 i nie poszlo wiec dalem spokoj, mi na chwile obecna bardziej odpowiada odpalanie z palca a co za tym idzie z domyslnej ustawionej w OF mam mniej do wpisywania ale dzieki dobrze wiedziec ze i taka mozliwosc jest, moze jak dojzeje do instalacji gruba okaze sie to konieczne .
[#10] Re: Lenny +MOL

@ede, post #9

niestety musze sie pogroazyc - OF z ext3 rowniez dziala, widocznie wczesniej walnalem jakas literowke przy probie bootowania i doszedlem do wnisosku ze nie dziala.



Ostatnia modyfikacja: 12.02.2010 00:39:58
[#11] Re: Lenny +MOL

@rzookol, post #4

Proba zaszczepienia ide-scsi.ko z 2.6.8-4 do 2.6.26-2 niepowiodla sie, forsowanie rowniez nie dalo rady, amatorka wiec chyba jednak odpuszczam Lennemu.

Tak z ciekawosci jeszcze - czego konkretnie dotyczyly te patche o ktorych wspomniales - kernela czy molka ? w sumie pod lennym mol skomplilowany jest z modulami z svn i zachowuje sie jakby chcial dzialac tylko zero kontaktu z cdromem...
[#12] Re: Lenny +MOL

@ede, post #11

weź sprawdź wersję tego pliku, jeżeli pokaże wersję z 2.6.8 to trzeba wejść edytorem hexadecymalnym i zmienić mu wersję , a także dodać ścieżkę do pliku w pliku z rozszeżeniem " .map " czy jakoś tak .
" /libs/modules/2.6.26/*.map

potem resecik a potem w terminalu zapodać komendę " lsmod " i zobaczyć czy uruchomiony jest moduł .

Drugie wyjście :

Skompilować samodzielnie jajko z zaznaczoną opcją ( na stałe ) Obsługi CD-ROM w raz z Filesystemem ISO9660 + HFS i uruchomić z tego kernela .

Trzecie wyjście :

Zmienić CD-ROM na taśmie ( primary << slave ) ( secundary << slave lub mas. ) . Trzeba pokombinować .

poustawiać sobie ścieżki w pliku " mol.config " czy jakoś tak.

Różne mogą być przyczyny , czemu Ci nie chodzi CD-ROM pod MOLK-iem.

Pozdro ;)



Ostatnia modyfikacja: 23.02.2010 23:27:57
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem