[#1] jak wymusić inna rozdzielczość Ubuntu Live
Niepowodzeniem skończyła sie próba uruchomienia Ubuntu 9.10 na moim miniaku - system zawiesza się po wczytaniu Gnome (albo KDE - nie wiem co tam jest...)
Ściagnąłem zatem wczesniejsza wersję - 8.04 i tu kolejny problem system uruchamia sie w rozdzielczosci, której nie trawi mój LCD.
Da się jakoś wymusić, by system startował w jakiejś konkretnej rozdzielczości, czy muszę zasysać kolejną, inną wersję?

[#2] Re: jak wymusić inna rozdzielczość Ubuntu Live

@FOrest, post #1

W pliku /etc/X11/xorg.conf dodaj w sekcji Screen coś takiego:

SubSection "Display"
Depth 24
Modes "1024x768" "800x600"
EndSubSection

Wpisz oczywiście rozdzielczość, którą potrzebujesz. Potem zrestartuj X'y.

[#3] Re: jak wymusić inna rozdzielczość Ubuntu Live

@Nightmare777, post #2

Skoro podebrałeś mi temat, na który ja chciałem odpowiedzieć, to troche dodam do Twoich odpowiedzi ;)


Nightmare777 napisał(a):

> W pliku /etc/X11/xorg.conf dodaj w sekcji Screen coś
> takiego:
>
> SubSection "Display"
> Depth 24
> Modes "1024x768" "800x600"
> EndSubSection
>
>

Możesz wpisać kilka konfiguracji ekranu dodając kolejne sekcje SubSection "Display". Potem możesz zmieniać je wciskając:
[CTRL]-[ALT]-[+] i [CTRL]-[ALT]-[-]

Nightmare777 napisał(a):

> Wpisz oczywiście rozdzielczość, którą potrzebujesz. Potem
> zrestartuj X'y.
>
>

Można to łatwo zrobić wciskając CTRL-ALT-Backspace.

Nawet jeśli nie piszę pewnie nic nowego, to jak ktoś będzie googlał sobie, to może przeczyta coś czego nie wiedział

[#4] Re: jak wymusić inna rozdzielczość Ubuntu Live

@Nightmare777, post #2

Konkretnie chodziło mi o to, czy jest coś takiego jak Boot Menu, bo problem dotyczył dystrybucji Live uruchamianej z płyty - nie bardzo jest jak zapisać zmianę ustawień ;)
Ponieważ potrzebowałem tego ubuntu tylko, po to, by zmienić rozmiar partycji OSX to po prostu pożyczyłem na chwilę kompatybilny monitor.
W każdym razie dzięki za odpowiedzi.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem