[#1] Crux na PowerMaca
Mam ściągniętą paczkę i kiszka. Chciałbym się czegoś nauczyć, bo instalka Fedory, Mandrivy z gotowych paczek płyt to już nie wyzwanie. Nigdy nie bawilem się w kompilację systemu z jądra linuksa, bo nie było takiej potrzeby. Caly czas szukam wskazówek w Internecie i znalazłem fajny podręcznik instalacji do gentoo (czytam go może się przyda), ale ja chciałbym mieć na moim PM Crux-a. Ma ktoś tyle cierpliwości żeby mi pomóc, będę sie pytał czasem o dziwne rzeczy, ale inaczej się nie nauczę.

[#2] Re: Crux na PowerMaca

@Ender, post #1

Osobiście polecam najpierw zabawę z http://archlinuxppc.org/ .

Crux/Gentoo po dystrybucjach user-friendly może wywołać nieziemski szok ;)

Natomiast Archlinux jest łącznikiem między tymi dwoma światami. To znaczy ma w miarę normalny tekstowy instalator(ale i tak polecam odwiedzenie Wiki ;)), ale domyślnie instaluje się bez X-ów i masy innych dupereli, które trzeba sobie doinstalować samemu (z repozytorium) lub skompilować(jeżeli nie chce się ręcznie* to polecam AUR).

Pozdrawiam

--edit--
"litrówka"



Ostatnia modyfikacja: 11.08.2010 01:32:26
[#3] Re: Crux na PowerMaca

@Ender, post #1

Jak to kiszka ? płytka nie botuje ?

http://www.cruxppc.org/Main/Handbook2-6#InstallingCRUXPPC tutaj wypunktowane jest co trzeba zrobić :)

[#4] Re: Crux na PowerMaca

@Ender, post #1

Wczoraj grxmrx wspominał coś o instalacji Crux-a na ircu (#ppa).
Proponuje do niego zagadać.

Pozdrawiam.

[#5] Re: Crux na PowerMaca

@ede, post #3

No chyba ja coś robie nie tak. Do tej pory instalowałem dystrybucje, które po włożeniu płyty witały mnie interfejsem graficznym. Jeżeli ściągnąłem paczkę i ona jest jest spakowana, to musze ja rzopakować, czy wystarczy nagrać to co ściągnąłem na płytę w formacie .ISO, a następnie w trakcie botowania wejśc poprzez wcisnięcie C do OF-a PowerMaca i poprzez odpowiednie polecenie kazać wypakować wszystko na HDD? Na PM mam w tej chwili Fedore 12. Co do instrukcji Handbook nie jest ona dla takich laików jak ja. Przyznam, że poprzez doświadczenie zdobyte przy Crux chciałbym przestać nim być.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem