[#1] OF nie czyta partycji Linuxa
Witam
Na swoim Pegasosie2 miałem Debiana zainstalowanego parę latek temu. Diałającego w miarę dobrze. Postanowiłem go przeinstalować. Instalkę zrobiłem z sieci, czyli uruchomiłem w OF Pegaza pliczek vmlinuz-chrp.initrd.
Wszystko do samego końca instalacji poszło pięknie. Miałem 2 partycje ext3: jedną na root, drugą na home. Podczas instalki do formatowania wyznaczyłem tylko tę z root. Na samym końcu instalacji spisałem co mam wpisać w OF.

Niestety OF czyta wszyskie partycje, oprócz tej ze świeżym Debianem :(

Dostaję komunuikat, że nie pa takiego pliku, a on tam jest. Kiedy chcę wylistować w OF tę partycję, to dostaję komunikat, że nie ma takiej ścieżki.

Zrobiłem zdjęcie ekranu:
http://rtea.c0.pl/obrazki/sf.jpeg

/home ze starego Debiana jest na piątej partycji, a root zarówno ze starego, jak i z nowego Debiana był i jest na trzeciej partycji.

MorphOS dzięki ext2filesystem czyta obie linuxowe partycje, czyli tą ze świeżym Debianem też.



Ostatnia modyfikacja: 29.12.2010 23:57:37
[#2] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@R-Tea, post #1

Mialem dokladnie ten sam problem i niestety poleglem. Dolaczam sie zatem do prosby o pomoc:).

[#3] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@fazior, post #2

Może coś się zmieniło w najnowszej dystrybucji Lenny Stable tak, że OF Pegasosa tego już nie zakuma?
[#4] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@R-Tea, post #3

Na której partycji leży plik vmlinuz ?

[#5] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@ede, post #4

Ale który vmlinuz? vmlinuz-chrp.initrd czy vmlinuz-2.6.26-2-powerpc?
Ten pierwczy leży na partycji 0 w głónym katalogu(FFS), a ten drugi na partycji 3 w katalogu boot/ (EXT3), na której jest świeża instalaka Debiana.
[#6] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@R-Tea, post #5

O vmlinuz-2.6.26-2-powerpc pytałem. Ja na czas odpalania Debiana z palca, skróciłem sobie nazwę do vmlinuz i tak mi zostało ;).

Dziwna sprawa z OFem, że nie można wylistować twojej partycji, ale mniejsza z tym bo to jajko Linuxa powinno ją widzieć. U mnie vmlinuz-2.6.26-2-powerpc działa i partycji ogółem sporo...

Spróbuj odpalić jeszcze z OFa
boot vmlinuz-2.6.26-2-powerpc root=/dev/hda5 video=radeonfb:1680x1050-32

z tym, że vmlinuz-2.6.26-2-powerpc musi być na partycji 0 i zamiast hda5 wpisz nazwę twojej partycji root (hda4 po doczytaniu wnioskuję ;) ) i rozdziałkę monitora. Generalnie kluczem będzie przegranie jajka z partycji ext na ffs (domyślna bootująca dla OF).



Ostatnia modyfikacja: 30.12.2010 21:30:46
[#7] Re: OF nie czyta partycji Linuxa

@ede, post #6

Działa! :D
Przerzuciłem jądro na partycję 0 (FFS), tam gdzie trzymam też bootimg MorphOS-a, i działa bez problemu. Nie miałem pojęcia, że jądro linuxa może sobie równie dobrze leżeć rarówno na ext jaki i na amigowych partycjach.
Dzięki ede :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem