[#1] Problem z dwoma sieciami
Otóż mam następujący problem w komunikacji między dwoma sieciami (dwa interfejsy sieciowe w ruterze pod Debianem Lenny).

Problem dotyczy spowolnionej komunikacji w usłudze afp. Dwa komputery połączone bezpośrednio nie sprawiają problemów podczas przesyłu danych afp.
Natomiast podłaczone do rutera już nie jest tak gładko - w jednym kierunku następuje duże spowolnienie (zamiast 10 sekund plik kopiuje się 10 minut).

Kabelki posprawdzane. Jedna z kart w ruterze stawiała opór, lecz ustawiłem jej w końcu full duplex. Zapora skonfigurowana analogicznie dla obydwu interfejsów. Zauważyłem, że w jedną stronę w komunikacji miedzy komputerami należącymi do odzielnych sieci występuje błąd, który prawdopodobnie spowalnia komunikację.


RX packets:119231 errors:10382 dropped:0 overruns:0 frame:10382

Czym to może być spowodowane i co oznacza frame: ?



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 20:13:41
[#2] Re: Problem z dwoma sieciami

@ede, post #1

Moim zdaniem błędy "frame" oznaczają, że router chodzi w dupleksie a klient w simpleksie albo odwrotnie. Ewentualnie może być tak, że komputery używają protokołu AppleTalk do nawiązania połączenia (starsze wersje AFP tak robiły), ten protokół raczej nie przechodzi przez router.



Ostatnia modyfikacja: 25.01.2011 20:54:34
[#3] Re: Problem z dwoma sieciami

@G. Kraszewski, post #2

Problem z dwiema sieciami rozwiązany. Dzięki Grzegorzu za rozjaśnienie sprawy.
Przyznaję, nie pomyślałem, że dane w mojej sieci mogą odbiegać od modelu TCP/IP. Zasadniczo pomógł switch, chociaż i tak pozostałem, z założeniem, że z kartą sieciową lub sterownikiem jest coś nie tak, niezależnie od tego czy moje afp przejdzie jedynie
po jednej sieci czy dalej przez router ale to już inna sprawa. A tak swoją drogą ciekawy jestem czy (zakładając sprawność drugiego interfejsu sieciowego) dałoby się rozwiązać mój problem bez switcha ... OpenVPN czy coś innego ?..

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem