kategoria: Debian
[#1] Wiechliwy i wkurzający Debian
Po ostatniej aktualizacji Debiana do najnowszej wersji (a właściwie to po przeinstalowaniu) Debian mi się strasznie wiesza. Czasami cały system mi się zamraża, a czasami tylo np. przeglądarka www. Czasami się też sam wylogowuje do czarnego ekranu. Wkurzające to jest, bo starsza wersja sprzed ok. roku nie robiła takich fochów.
I myślę teraz o innym linuksie. Co jeszcze polecacie z tych łatwych do instalacji? Bo Debian jest bardzo łatwy w instalacji.
Mam Pegasosa 2 z G3.



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 20:54:44
[#2] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@R-Tea, post #1

Windows 7 = święty spokój

Okej, wiem, ze nie jest to LinuxPPC. Sorry za ten zarcik jak zdenerwował :)



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 20:56:40
[#3] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@R-Tea, post #1

Mnie do nowszych wersji Debiana zniechęciła ta recenzja:
http://www.osnews.com/story/24535/Debian_6_Squeeze_Not_Good
;)

Sam już nie powiem jakiego linuksa mam zainstalowanego i jaką wersję na Pegasosie, ale zastanawiam się nad zmianą na np. Cruxx PPC.

[#4] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@michalmarek77, post #2

za to twoje pecetowe p******enie to ci sie ban należy

[#5] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@michalmarek77, post #2

Windows 7

Nie ten dział.

Co jeszcze polecacie z tych łatwych do instalacji?

Fedora na Pegu działa spoko. Niestety najnowsza wersja nie jest dostępna dla ppc. Procedura instalacji nie jest tak łatwa jak w przypadku Debiana, ale... w ostatnim papierowym PPA jest opis jak tego dokonać .



Ostatnia modyfikacja: 15.05.2011 21:27:00
[#6] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@strim, post #5

Wątek sprzed 2 lat, ale nic się nie zmieniło. Mam kilka dystrybucji debiana. Niestety nie ma szans zainstalowania tego na moim PM-G4. Wersja 6.0.6 oraz 6.0.7 w kilku odsłonach KDE, LXDE itp. Net Install itp. Wszystkie płyty nie kończą instalacji. Nawet jak ogołocę Maca tylko do jednego hdd i Radeona.

Dodam dla masochistów OpenSuse 11.1 (ostatni-chyba-na PPC) ma jakiś starodawny sterownik grafiki, wszystko działa w zwolnionym tępie i się zawiesza..
Próbowałem Fedorę, Yellow Dog 6.2, Ubuntu 12.10 (problem z mesą.drv.radeon),,Crux, Gentoo, Archlinux, ogólnie PPC-G4 umarł w butach...Ciekawi mnie po prostu jaki soft jeszcze został na PPC w repo...ale chyba się nie dowiem, chyba że na G5...ale to na razie future...
[#7] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@Voyox, post #6

Możesz jeszcze spróbować NetBSD

Powinno działać na Twoim PM G4. Tylko ja bym instalował wersję developerską (HEAD), a nie 6.x, bo od czasu wydania 6tki było trochę poprawek błędów dla PowerPC.

Ja mam PowerMaka G3 B&W oraz Maka Mini G4 i śmiga.

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2013 01:29:45 przez strim
[#8] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@strim, post #7

A jest NetBSD na Pegasosa2 z G4?
[#9] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@Voyox, post #6

Próbowałem Fedorę, Yellow Dog 6.2, Ubuntu 12.10 (problem z mesą.drv.radeon),,Crux, Gentoo, Archlinux, ogólnie PPC-G4 umarł w butach...


Skoro przy instalacji wywala problem z Mesą, to może nie tyle G4 jest temu winne co prehistoryczny Radeon. Jednak na X1000, choć procek tam egzotyczny około 10 dystrybucji (w tym większość wymienionych tutaj przez Ciebie) działa bezproblemowo.

Ciekawi mnie po prostu jaki soft jeszcze został na PPC w repo...ale chyba się nie dowiem


Jak chciałes tylko zaspokoić ciekawość, zawsze możesz wejść na packages.debian.org i posprawdzać co jest na platformę PPC.
[#10] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@Voyox, post #6

Wszystkie płyty nie kończą instalacji.


Co to znaczy nie kończą? Jakiś konkretny komunikat?
[#11] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@AS, post #8

Jest.

Tylko jeśli ktoś by chciał intstalować to też wersję rozwojową - HEAD. W 6.x są znane bugi.
[#12] Re: Wiechliwy i wkurzający Debian

@Voyox, post #6

A może MintPPC?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem