kategoria: PowerPC
[#1] OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X
Witam, z bólem zainstalowałem OpenSuse 11.1 PPC na moim macu. Mam dwa pytania.
1. Linux zawsze zawiesza się przy zmianie rozdziałki na 1920x1080. Mimo iż standardowo Mac OS X i MorphOS bez problemu ciągle na takiej pracują. Karta grafiki to macowy radek 9000/64
2. Czy idzie zrobić jakieś boot menu. Na razie korzystam z opcji "alt"...

Każdy system ma swój dysk.
[#2] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@Voyox, post #1

ad2.
Oczywiscie ze da rade zrobic bootmenu.
Podaj jakie scieznki dostepu do plikow startowych OSX i MOS i OpenSuse to podam Ci gotowe menu.
[#3] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@Norbert, post #2

Jestem w pracy teraz. Jutro z rana na priv ci zapodam...OK
Albo poczekam na kontroler Acard i wtedy polukam co sie porobi....ok, racja
[#4] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@Voyox, post #3

Zapodaj tutaj, zostanie dla potomnych ;)
[#5] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@KJB, post #4

OpenSuse 11.1 na PM-G4 jest niestety nieużywalny. Nawet nie można mówić o ciekawostce, bo wszystko działało jakby procek miał 20 MHz
Skasowałem go, próbowałem bez powodzenia z innymi dystrybucjami, też porażka. Sprzęt w pełni sprawny, 2 systemy działają bez zarzutu...

Pytanie do ludzi używających MacOS X 10.4 ,,jakie programy są warte "zachodu" na ten system ?? Pomińmy bajanie o prawach autorskich,, kupię oryginały jak się da...
[#6] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@Voyox, post #5

A Fedorę 12 próbowałeś? Miałem w czasach pierwszego PM i działało to ładnie. To ostatnia wersja dla G4, następne są już dla G5.
[#7] Re: OpenSuse 11.1 na PowerMac G4 wespół z MorphOS oraz Mac OS X

@Voyox, post #5

Używałem którejś z dystrybucji OpenSuse na Pegasosie II z G4 1 GHz. To była chyba któraś z wersji 10. Działało całkiem sprawnie (pomijając brak sterowników 3d dla Radeona). Może u Ciebie w wersji 11.1 brakowało właśnie sprzętowego 3d (o ile dobrze pamiętam, w 11 zmieniono KDE z 3 na 4, moze ta wersja do sprawnego działania wymaga 3d)?
A może po prostu odpaliłeś jakiś soft wymagajacy 3d...
Tak czy inaczej, Linux to system o rodowodzie x86 i w tej architekturze bardzo dobrze się sprawuje. PPC i Linux to (moim zdaniem) pomyłka (uzywając Linuxa na Pegu nie miałem wyboru, bo zepsuł mi się pecet do pracy, a byłem w krytycznej fazie pisania dotoratu - musiałem na czymś skończyć pisać, na nowego peceta nie chciałem wydawać kasy, a Peg był akurat pod ręką).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem