kategoria: PowerPC
[#1] Jak skompilować sobie linuksa dla PPC
Witam
W ramach projektu "ciekawy świata IT" :D postanowiłem poszukać informacji na temat kompilacji linuksa dla PPC. No i kiepsko z informacjami. To co znalazłem dotyczy x86, więc zakładam, że nie do końcu lub wcale nie będzie przydatne. Możecie wspomóc mnie linkami, które pomogłyby zabrać się do tematu. To ma być dla mnie dobra zabawa i nauka. Czy każdą dystrybucję można skompilować, czy są jakieś ograniczenia?
[wyróżniony] [#2] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@Ender, post #1

Kompilowanie całej dystrybucji to zadanie delikatnie mówiąc bardzo duże.
Kompilacja jądra to już zadanie znacznie prostsze.

Ale generalnie nie ma sensu wyważać otwartych drzwi i wystarczy zassać gotową dystrybucję na daną platformę i dopiero mając zainstalowany system kompilować nowe programy/nowsze wersje programów.
No chyba że dysponujesz latami wolnego czasu.
[#3] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@stachu100, post #2

Cóż myślałem, że jest to ciut łatwiejsze. Niestety dystrybucje na PPC są daleko w tyle za tymi na x86. Dzięki za info.
[wyróżniony] [#4] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@Ender, post #3

NetBSD (które oczywiście nie jest Linuxem...) ma ta taką samą funkcjonalność na x86 i PPC.
[#5] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@strim_, post #4

Widzę, że wróciłeś, bardzo się cieszę. Przyznam się, że myślałem nad NetBSD i muszę doczytać to i owo, bo dzięki temu co tu o nim pisałeś zainteresował mnie. Być może naiwne pytanie, a jak jest z oprogramowaniem na ten system, gdyby porównać je z ilością tego dla linuksa?
[#6] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@Ender, post #5

Być może naiwne pytanie, a jak jest z oprogramowaniem na ten system, gdyby porównać je z ilością tego dla linuksa?


Praktycznie tyle samo, patrz tu.
[#7] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@strim_, post #6

Ciekawe przy chwili czasu, przyjrzę się bliżej i spróbuję może uda mi się zainstalować na PM.
[#8] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@Ender, post #7

Zamontowałeś już sobie BSD?
[#9] Re: Jak skompilować sobie linuksa dla PPC

@Pero, post #8

Nie miałem kiedy usiąść i poczytać jak to zrobić. Ogólnie sobie o BSD poczytałem i spodobał mi się, trochę na YT podpatrzyłem, ale niestety nic poza tym.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem