[#1] Luźne rozmowy z Linuksem w tle
Przeniesione z komentarzy pod wiadomościami.
[#2] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego
Platformy innej niż Amiga z "nutką amigową" nie maszeroki uśmiech więc podaje tylko jako ciekawostkę:

http://postimg.org/image/bt3fdubmh/
http://postimg.org/image/4fo1evrkp/

System: Xubuntu 13.04
Środowisko graficzne: Xfce
Styl/Okna: Zami-Murrine (xfce-look.org)
Ikony: Amiga OSX (gnome-look.org)
Tapeta: Happy Daze (amiga-look.org)

http://postimg.org/image/m27ebxf89/

System: Manjaro 0.8.9
Środowisko graficzne: Xfce
Styl/okna: Amiga Ubuntunized (gnome-look.org)
Ikony: AmigaOSLinux (gnome-look.org)
Tapeta: BoingBot (amiga-look.org)
[#3] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ittaj, post #2

Pssst! Tu stare dziadki zdziadziały i hejtują po Linuksie, bo nie uznają wolnych licencji (jakieś skojarzenia z "lewactwem"?), więc ostrożnie! :P
[/ot]

A co do blatów, to tylko ikonki fajne, chociaż ja bym nie pogardził MagicWB w swoim Archu, kiedyś sobie muszę zrobić. Ale style GTK sobie denne wybrałeś. Dystrybucje zresztą też ;>
[#4] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Skrzyp, post #3

skrzyp: zatracony archowcu, nie hejtuj ludzi za *buntu, trzeba sie czymś zrazić zeby pójść krok dalej ;)
Tak na marginesie: debian rullez!

/binmoder aka dhg
[#5] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@binmoder, post #4

Nie drzyj się, to nie IRC, ja tu nie wołam "hurr durr Archlinux rulez!", bo nie dość, że to nie na miejscu, nie ten temat, to jeszcze starzy "amigowcy" by mnie zjedli. I nie hejtuję ludzi, po prostu napisałem, że wybór distro jest nieco średniawy. Dalej będę dyskutował na /query ;)
[#6] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Skrzyp, post #3

Na Ubuntu już od dłuższego czasu nie siedzę (stał się wieczną betą jak Fedora) pierwsze dwa screeny są jeszcze z mojego lapka, którego sprzedałem kilka miesięcy temu. Ostatnio siedzę na Manjaro i nie wiem co chcesz od tego distro? Zbudowane na Archu;)
A co do GTK to znasz jakieś lepsze nawiązujące do Amigi? Jeśli tak to daj linka;)
[#7] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ittaj, post #6

Ja stałem się wyznawcą mięty i dlatego MINT rulez!
[#8] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ender, post #7

Ale że Mint to obraz Ubuntu wykorzystujący jego mirrory i podmienioną tapetę, to Ty wiedz. :P
Chociaż cenię go za to, że w domyślnej konfiguracji się nie sypie, więc jest dosyć stabilnym podłożem produkcyjnym. Działa z powodzeniem w pracowniach w moim technikum, u mnie w domu, a nawet u mojej ciotki na biurku. Ciocia używa LibreOffice jako pakietu biurowego, w pełnej kompatybilności z M$ Złoffice, a kuzynka gra w gry, których jest coraz więcej (Steam!), a dużo otwartoźródłowych "złych wieśniackich portów z linugza na esdeelu" jest bardzo fajnymi i grywalnymi tytułami, których Amiga by się nie powstydziła.
[#9] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Skrzyp, post #8

W niczym mi to nie przeszkadza (związek z Ubuntu, Debianem). To mogłaby być fajna baza dla portu Arosa (któraś wersja), który jest tam z nią jakoś "zmutowany".
[#10] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ender, post #9

Ta wersja zwie się AEROS
http://www.aeros-os.org/
i jest tak zabugowana póki co, że nie da się tego używać;)
------
Mint jest śliczny ale strasznie ociężały i łatwo go "wywalić". Dla mnie najlepsze jest Manjaro z Xfce + Compiz-Xfce (specjalna wersja zoptymalizowana pod Xfce przez społeczność Manjaro) wtedy system działa mi na HDD jak Mint na SSD a do tego ma super efekty pulpitu. Wszystko jest ultra lekkie i efektowne. Do tego Manjaro łączy stabilność i lekkość Archa z możliwością "wyklikania sobie wszystkiego" - to dla tych, którzy chcieliby używać Archa a nie chcą z każdą popierdółką lecieć do terminalaszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 21:11:26 przez Ittaj
[#11] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ittaj, post #10

W niczym mi to nie przeszkadza (związek z Ubuntu, Debianem). To mogłaby być fajna baza dla portu Arosa (któraś wersja), który jest tam z nią jakoś "zmutowany".


Tobie nie, i chwała za to. Ale na IRC-owym kanale #ppa występują takie cytaty:
<smith> MiniQ: Co patrzysz do źródeł linuksowych? Pryszczy chcesz dostać

A jako że kanał IRCowy PPA jest jego wizytówką (zapraszam do odwiedzenia, swoją drogą), to coraz większę mam wrażenie, że powinien się przenieść na #morphos-pl ;)

Ta wersja zwie się AEROS


Tak się składa, że ją właśnie wgrywam na pendrive :D
Ale nie chcę jej instalować, chcę się tylko dowiedzieć, jak doszli do pewnej integracji hostowanego Arosa z Linuksem, i przez to osiągnąć działającego Dopus5 na Linuksie pomysłpomysłpomysł
[#12] Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Ittaj, post #10

dokończenie tego co pisałem wyżej (po czasie nie można edytować komentarza??? why?;)
------
...a Xfce też może być śliczne, zwłaszcza jak się je wesprze Emeraldem:

http://postimg.org/image/jwhov615l/

upiększony wstawiony wyżej pulpit Manjaro - tyle że teraz nie ma to już nutki amigowej, a przecież o to chodziło;)

@Skrzyp
no instalować to ja Ci tego nie radzę, póki co szkoda czasu, co chwila się wywala... ale w przyszłości kto wie... jest to o tyle dobry projekt, że będzie można odpalić AROSa nie tylko na kartach nVidii choćby.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 21:38:13 przez Ittaj

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 21:44:23 przez Ittaj
[#13] Re: Luźne rozmowy z Linuksem w tle

@mailman, post #1

Dla mnie Linux to naturalna kolej rzeczy po Amidze, bo przecież nie Windows :P Wszystkim amigantom używającym Linuksa polecam Worker'a, klona starego dobrego DOpus 4.
[#14] Re: Konkurs pulpitów Polskiego Portalu Amigowego

@Skrzyp, post #11

A co to się porobiło z Mandrivą? Pamiętam polską wersje na jej bazie, jakieś problemy z licencją (o kasę chyba poszło z extremeOS), a teraz widzę, że jest Open Mandriva. Co jest grane?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem