[#1] Drukowanie w sieci
Witam wszystkich! Mam drukarkę HP 920C podłączoną przez USB do peceta oraz mego pegaza oraz router. W domu mam sieć bezprzewodową. IP ustawione na sztywno. Jak drukować poprzez tą sieć na pececie? Znalazłem sterownik NETPRINTER ale nie bardzo chce mi działać. Czy ktoś ma działąjący podobny układ?

[#2] Re: Drukowanie w sieci

@Pero, post #1

Też bym tak chciał. Może ktoś pomoże?
[#3] Re: Drukowanie w sieci

@Arbuz, post #2

Zostaliśmy na chciejstwie :(

[#4] Re: Drukowanie w sieci

@Pero, post #1

drukarki sieciowe to te które mają oprócz usb także złącze rj45, ewentualnie uklad zlożony z printservera i drukarki

[#5] Re: Drukowanie w sieci

@rzookol, post #4

No tak. A myślałem że jak mam podłączoną do grzyba przez USB HP840c to sobie wydrukuję na niej coś z pegaza przez sieć.
[#6] Re: Drukowanie w sieci

@rzookol, post #4

W porządku - ale ja nie mówiłem o drukarkach sieciowych tylko o drukowaniu przez sieć.
Pecet z podłączoną drukarką + laptop + pegaz : to jest ten układ.
Z laptopa drukuje się bardzo prosto i ładnie - oczywiście przy włączonym pececie. Z pegaza nie wiem jak to zrobić.

[#7] Re: Drukowanie w sieci

@Pero, post #6

[#8] Re: Drukowanie w sieci

@APC74, post #7

"Net printer" zainstalowałem, ale za każdym razem wywala mi błędy...

[#9] Re: Drukowanie w sieci

@Pero, post #8

Wydaje mi się, że są to dwie różne technologie:

1. gdy zwykła drukarka podpięta jest do komputera, który jest w sieci.
2. gdy drukarka sieciowa (z portem RJ-45) wpięta jest samodzielnie w sieć

i netprinter.device (o który jest tu zapewne mowa) obsługuje jedynie technologię nr 2.
No chyba że się mylę. Wtedy poprosiłbym o przybliżenie tematu kogoś wtajemniczonego, bo to bardzo ciekawy na amigowe warunki temat i chętnie się czegoś więcej dowiem :)



Ostatnia modyfikacja: 30.04.2009 22:03:13
[#10] Re: Drukowanie w sieci

@Pero, post #1

O ile dobrze rozumiem, to z peceta chcesz tej drukarki używać jako sieciowej, a z Pegasosa przez USB. Tak?

Jeśli tak, to wydaje mi się, że wiem jak rozwiązać drukowanie przez sieć na pececie. Znaczy się jak je wymusić, jeśli sterownik nie pozwala.

[#11] Re: Drukowanie w sieci

@GumBoy, post #10

Raczej chodziło o to jak wydrukować z pegaza obrazek na drukarce podłączonej do pc a obydwa kompy są w sieci.

[#12] Re: Drukowanie w sieci

@R-Tea, post #9

Ten temat jest poruszony w TA numer 26 (jak również w nadchodzącym nieubłaganie TA-PL #26) przy okazji opisu serwera wydruku Linksys PSUS4. Może coś pomoże...
[#13] Re: Drukowanie w sieci

@Arbuz, post #11

Dokładnie tak!!! Do dzisiaj nic nie zdziałałem.

[#14] Re: Drukowanie w sieci

@Arbuz, post #11

Arbuz napisał(a):

> Raczej chodziło o to jak wydrukować z pegaza obrazek na
> drukarce podłączonej do pc a obydwa kompy są w sieci.

Myślę, że należy zacząć od udostępnienia drukarki w sieci.

Taka udostępniona drukarka działa jak zwykła drukarka sieciowa.
Przynajmniej u mnie.

[#15] Re: Drukowanie w sieci

@GumBoy, post #14

Obawiam się, że to nie zadziała w ten sposób. Windows udostępnia drukarki poprzez tak zwane "otoczenie sieciowe", czyli protokół SMB. Żeby skorzystać z takiej drukarki pod MorphOS-em, trzeba zainstalować pakiet Samba. Być może Vista wprowadziła jakieś innowacje w tym temacie.

[#16] Re: Drukowanie w sieci

@Grzegorz Kraszewski, post #15

Ja udostępniałem poprzez Small Business Server i działało. Działą zresztą nadal.

[#17] Re: Drukowanie w sieci

@GumBoy, post #16

A czy oprócz Samby instalowałeś również Tango?
Aha, i z jakich aplikacji spod AmigaOS/MorphOS dzięki temu drukujesz?



Ostatnia modyfikacja: 02.05.2009 14:11:04
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem