[#1] Efika i klawiatura
Witam

Może ktoś z Was podłączał do Efiki klawiaturkę USB z wbudowanym HUB-em USB ? Rozwiązanie dosyć wygodne - gniazdo USB z boku klawy:

http://www.allegro.pl/item400774369_klawiatura_a4t_evo_slim_tablet_ps2_hub_usb_audio.html

Pozdrawiam

[#2] Re: Efika i klawiatura

@biax, post #1

Ja podłączam do Efiki taką klawiaturę:
http://arstechnica.com/wankerdesk/3q00/macworld2k/images/keyboard.gif

OF ją widzi bez problemu, wszystko działa. Dwa huby też nie sprawiają żadnych problemów.

[#3] Re: Efika i klawiatura

@biax, post #1

Ja mam klawiaturę z hubem, Manta MM933. Ma dwa dodatkowe gniazda, jedno służy mi do podłączenia myszki, drugie do pena albo aparatu fotograficznego. Wszystko działa bez zarzutu, a jeszcze jeden port w samej Efice pozostaje wolny.



Ostatnia modyfikacja: 28.07.2008 14:45:33
[#4] Re: Efika i klawiatura

@biax, post #1

Ja z kolei z Efiką używam takiej:

DELL SK-8135

Ale hub (2x), który jest wbudowany to tylko USB 1.1 (w Efice akurat nie ma to znaczenia, ale do PC za wolny, żeby pendrive czy czytnik kart podłączyć - ja podłączam tam mysz i joypad). Działa z MOSem 2.0 bez zarzutu. Ogólnie do Efiki moim zdaniem warto rozważać tylko klawiatury z wbudowanym hubem. Za darmochę mamy dodatkowe porty USB :)

[#5] Re: Efika i klawiatura

@biax, post #1

ja do efiki dorwałem creative desktop wireless 6000 i mam z nią duży problem, a wygląda to tak, że na moim starym pececie i na kompie mojej dziewczyny śmiga pięknie (więc zakładam, że jest sprawna). Na efi jest tragedia. Ogólnie wygląda to tak, że potrafie wcisnąć klawisz kilka razy zanim wyświetli się na ekranie, obojętne czy w OF czy w Mosie - taj jakby "przegapiała" wciskane klawisze. Komendę boot cd morphos-2.2-efikainstall.img potrafiłem wpisywać 3-4 min a złość się pogłębiała gdy zauważałem błąd na początku linijki musiałem napierdzialać w strzałkę dłuższą chwilę zanim dojechalem do początku linii. Potarfi ginąć ponad połowa wciśnięć - po prostu po wciśnięciu nic się nie dzieje i trzeba kolejny raz. W pececie mam na płycie usb 1.1 i kartę na pci z usb 2.0 - na obu śmiga jak złoto. Są w OF jakieś ustawienia dotyczące klawiatur ? Może to być wina czegoś innego ? czy poprostu z niektórymi klawiaturami nie gra i mam szukać innej bo na tej normalnie pracować się nie da. O dziwo myszka chodzi normalnie.

[#6] Re: Efika i klawiatura

@biax, post #1

Ja używam z efiką klawiatury Apple Pro (akrylowa), ma 2-portowy hub, działa bez problemu :). Poza tym zajmuje stosunkowo mało miejsca na biurku.

[#7] Re: Efika i klawiatura

@bullet, post #5

Masz w tym wątku co najmniej pięć innych, działających dobrze propozycji, więc skorzystaj z którejś :)
A poza tym na PPA, w dziale Sprzęt jest kącik z bazą hardware'u działającego m.in. z Efiką. Może są tam jakieś klawiatury już zgłoszone.

[#8] Re: Efika i klawiatura

@R-Tea, post #7

wiedziałem, że niektóre klawiatury po prostu nie działają z efiką, ale dziwne wydaje mi się takie zachowanie - będę grzebał, może coś znajdę, mam nadzieję, że nic nie popsuję : )

[#9] Re: Efika i klawiatura

@R-Tea, post #7

Dorwałem działającą klawiaturkę, chciałem dodać do listy kompatybilnego sprzętu i nie dało rady - formularz czepiał się o pole sterownik / oprogramowanie - ale tam się nic nie wypełnia, to tylko klawiturka. Jak dodać sprzęt do tej listy ?
[#10] Re: Efika i klawiatura

@bullet, post #9

to napisz w tym polu, że sterownik niepotrzebny i klawierka rozpoznawana automatycznie. Zobacz jak to wygląda w innych opisach.
[#11] Re: Efika i klawiatura

@recedent, post #10

Po wpisaniu, że OF widzi klawiaturkę od razu też nie działało. Ale metodą prób i błędów odkryłem, że w polach na opisy sterowników i szczegółów musi być na końcu jedna wolna linia. Jak zakańczałem zdanie na kropce to się czepiał, że formularz jest źle wypełniony, w momęcie gdy po końcu wpisu dodałem wolną linijkę ruszył i wysłał formularz.



Ostatnia modyfikacja: 04.04.2009 22:21:26
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem